معاون ستاد کل نیروهای مسلح:

آمریکا فاقد مشروعیت لازم برای مقابله با تروریسم است

عراق,آمريكا,ستادكل نيروهاي مسلح,داعش,مذاكرات هسته‌اي

معاون ستاد کل نیروهای مسلح درباره ادعای مسؤولان آمریکایی مبنی بر گفتگو با هیأت جمهوری اسلامی ایران درباره داعش و چگونگی همکاری در مقابله با این گروه در حاشیه مذاکرات هسته‌ای گفت: آمریکایی ها خیلی تلاش می کنند که مشروعیت خودشان را در برخورد با داعش از طریق جمهوری اسلامی ایران به دست بیاورند.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح درباره ادعای مسؤولان آمریکایی مبنی بر گفتگو با هیأت جمهوری اسلامی ایران درباره داعش و چگونگی همکاری در مقابله با این گروه در حاشیه مذاکرات هسته‌ای گفت: آمریکایی ها خیلی تلاش می کنند که مشروعیت خودشان را در برخورد با داعش از طریق جمهوری اسلامی ایران به دست بیاورند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سردار مسعود جزایری در مصاحبه با شبکه العالم با بیان اینکه آمریکا برای مقابله با داعش احتیاج به مشروعیت دارد، تأکید کرد: ما صراحتا اعلام می کنیم که آمریکا فاقد مشروعیت لازم برای مقابله با تروریسم است؛ برای اینکه در همان لحظه ای که آمریکا اعلام می کند علیه تروریستها می جنگد، خودش تروریسم را پرورش می دهد.

سردار جزایری در پاسخ به این سؤال که آیا هیأت ایرانی اختیار گفتگو در این زمینه را دارد، اظهار داشت: آنچه که من می دانم، هیأت ایرانی مذاکره کننده در امور هسته ای فقط صلاحیتش در مورد مباحث هسته ای است آن هم در چارچوبی که برای آن تعیین شده است، البته ممکن است که آمریکاییها کلمه ای از داعش را ذکر کرده باشند ولی مشخص نیست که پاسخ هیأت ایرانی چه باشد.

یکی از ائتلافهای دروغین و مضحک تاریخی، در شرایط امروز در منطقه غرب آسیا در حال شکل گیری است

معاون ستاد کل نیروهای مسلح، درباره دلیل حضور نیافتن ایران در ائتلاف بین المللی ضد داعش به فرماندهی آمریکا گفت: یکی از ائتلافهای دروغین و مضحک تاریخی، در شرایط امروز در منطقه غرب آسیا در حال شکل گیری است.خیلی جای تعجب دارد کسانی که تا دیروز از هر جهت تروریسم را در منطقه حساس و استراتژیک غرب آسیا ایجاد کردند و پرورش دادند و به جان مردم منطقه انداختند، امروز مدعی هستند که می خواهند ائتلافی علیه تروریسم داشته باشند.

وی با تأکید بر اینکه این ائتلاف تروریستها علیه تروریستها است، خاطرنشان کرد: به نظر من این یک مضحکه تاریخی است، و برای این امر قرائن، شواهد و دلایل زیادی وجود دارد.

سردار جزایری در پاسخ به سؤالی درباره ادعای آمریکا مبنی بر اینکه واشنگتن از تهران هیچگونه دعوتی برای شرکت در ائتلاف نداشته است، گفت: به عنوان یک مقام مسؤول، به صراحت عرض می کنم که آمریکایی ها دروغ می گویند؛ هم شخص اوباما و هم وزیر خارجه و سایر مسؤولانشان در شرایط مختلفی از ایران دعوت کردند، که به اصطلاح به این ائتلاف بپیوندد.

وی افزود: بدیهی است که ایران به آنها پاسخ منفی می‌دهد و داد؛ و آنها از روی عصبانیت اعلام کردند که ما ایران را وارد این ائتلاف نمی کنیم. طبیعی است که ایران در یک ائتلاف دروغین شرکت نمی کند.

تروریسم در امریکا، اروپا و برخی کشورهای منطقه ریشه دارد

سید مسعود جزایری تأکید کرد: ما معتقدیم آنچه که ما امروز تحت عنوان تروریسم داریم؛ ریشه در کاخ سفید و سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی آمریکا و انگلیس و بعضی کشورهای اروپایی و با مشارکت بعضی کشورهای منطقه دارد.

سردار جزایری با بیان اینکه تاریخ پر از اقدامات تروریستی آمریکا است، خاطرنشان کرد: به نظر من موضوع این نیست و اصلا موضوع مبارزه با تروریسم نیست. آمریکا با کمک صهیونیستها بزرگترین تروریسم دولتی را در تاریخ امروز بشریت شکل داده اند.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح افزود: آمریکا در برابر سیر نزولی که دچار آن شده است و پایگاه های خودش را یکی بعد از دیگری از دست می دهد؛ دست به تلاش و اقدام مذبوحانه ای زده است و به بهانه مبارزه با تروریسم تلاش می کند ائتلافی از شکست خوردگان را در منطقه شکل بدهد بلکه به این وسیله بتواند حضور خودش را در منطقه ادامه دهد تا بلکه به افکار عمومی مردم آمریکا و مردم منطقه و سایر دنیا پاسخی بدهد.

سردار جزایری ادامه داد: تروریسم در منطقه مسأله ای نیست که مربوط به دیروز و امروز باشد، چند سال است که منطقه ما مبتلا به این بلا است، بلایی که آمریکایی ها در ایجاد آن نقش اصلی و اساسی را برعهده داشتند و این البته تحلیل نیست؛ خبر و اطلاع است و مبتنی بر اطلاعات و اخباری است که مقامات خارجی، خود آمریکایی ها و صهیونیستها به دفعات اعلام کرده اند که از این طریق تلاش می کنیم علیه مقاومت دست به اقدام بزنیم، و شواهد زیادی در این زمینه وجود دارد.

سردار جزایری درباره راهبرد جمهوری اسلامی ایران در برابر داعش گفت: استراتژی جمهوری اسلامی در برابر هر جنگ و اقدام تروریستی دعوت به ایستادگی، مقاومت و مبارزه است؛ ما معتقدیم در برابر تروریسم نباید کوتاه آمد و باج داد؛ بایستی مبارزه کرد؛ باید با تروریستها جنگید.

وی افزود: اگر قرار باشد که ریشه تروریسم در منطقه خشکیده شود، باید با پدید آورندگان آن برخورد و مقابله کرد؛ قطعا اگر مقابله جدی با آمریکایی ها صورت بگیرد و با کشورهایی که از هر جهت تروریسم را در واقع رشد می دهند، و یا اگر حکومتهایی که امروز دارند به لحاظ اطلاعاتی، مالی، لجستیکی، نیروی انسانی و از جهات مختلف تروریستها را تقویت می کنند، از این سیاست خودشان برگردند، آن زمانی است که ما می توانیم اعلام کنیم که مبارزه ای واقعی علیه تروریستها در حال شکل گیری است.

سردار جزایری در خصوص کمکهای ایران به عراق و سوریه در مقابله با تروریسم گفت: سیاست ائتلافی از دستگاه های استکباری جهانی به سرکردگی آمریکا بر این قرار گرفت که یکی از مراکز اصلی مقاومت اسلامی منطقه یعنی سوریه را با چالش مواجه کند.آمریکایی‌ها و صهیونیستها خیلی تلاش کردند که حزب الله را از صحنه خارج کنند و لبنان را با بحرانی بزرگ مواجه کنند، و بسیار تلاش کردند در سرزمین های اشغالی و به خصوص در غزه قهرمان، صحنه مقاومت را به سازش تبدیل کنند، ولی نتوانستند.بنابراین سیاست آمریکایی ها بر این قرار گرفت و به جد تلاش کردند که به این هدف دست پیدا کنند که حلقه سوریه را از این سلسله جدا کنند؛ و به نظرشان آمد که از طریق ایجاد گروه های معارض می توانند به این نتیجه دست پیدا کنند؛ بدون اینکه به ظاهر خودشان اقدام نظامی در سوریه داشته باشند؛ لذا گروه های تروریستی را در سوریه به وجود آورده و شکل دادند و از جهات مختلف تقویت کردند و به جان دولت و ملت سوریه انداختند. داعش، در رأس این گروه های تروریستی است؛ می‌توانیم بگوییم، نقطه‌ای که داعش رشد کرد و تقویت داشت از لحاظ مختلف امنیتی، اطلاعاتی، لجستیکی و نیروی انسانی در میدان سوریه بود.

آمریکایی ها هرکاری برای تقویت تروریستها درسوریه انجام دادند

وی ادامه داد: شما رسانه هستید و بهتر از دیگران می دانید که ما ده ها و بلکه صدها کد در اختیار داریم که آمریکایی ها علیه دولت و ملت سوریه اقدام کردند؛ و در جهت تقویت تروریستها هر کاری که می توانستند انجام دادند؛ و ائتلاف به اصطلاح دوستان سوریه را افکار عمومی به خاطر دارد.

سردار جزایری گفت: دوستان سوریه چه کسانی بودند؛ کسانی بودند که تروریستها را در سوریه به وجود آوردند، عمدتا اینها بودند و جالب این است که به اصطلاح دوستان سوریه که دیروز در کنار داعش می جنگیدند امروز ائتلاف علیه داعش را به وجود آوردند، این پارادوکس و تعارض را چگونه می خواهند جواب دهند؛ مگر آنها همه تادیروز طرفدار داعش نبودند چگونه است که امروز همه مخالف داعش هستند. از این جهت است که من عرض می کنم که دروغ برزگ تاریخی در این جا شکل گرفته و آمریکا احساس کرد که حتی با داعش و همه قوایی که وارد سوریه کرد نتوانست دولت سوریه را از بین ببرد، و نتوانست مردم سوریه را از دولتش جدا کند؛ بلکه انتخابات نشان داد که اسد از محبوبیت بیشتری هم برخوردار شد.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح، درباره محاصره شهروندان سوری در شهر بزرگ و پرجمعیت کوبان نزدیک مرز ترکیه از سوی داعش، و سکوت کشورها در قبال این جنایت، گفت: این هم یک تعارض بزرگ است؛ اگر آمریکا حقیقا به دنبال مقابله و مبارزه با تروریستها است، این یکی از بهترین میدانهای عملی می توانست به حساب بیاید، پس چرا برخورد نمی کند و چرا برخوردهای دوگانه دارد. معلوم است که موضوع مقابله با تروریسم نیست؛ چگونه ممکن است کسی که یک گروه تروریستی را به وجود آورده خودش علیه آن اقدام کند.ممکن است در جایی پدید آورنده یک گروه تروریستی با آن گروه دچار چالش و اختلاف بشود، ولی اینگونه نیست که در صحنه عراق و سوریه آمریکا خواهان برچیده شدن تروریسم باشد، زیرا از قبل تروریستها است که حضور و وجود خودش را در منطقه می‌تواند تثبیت کند.

حمله هوایی به یک گروه پارتیزانی و تروریستی خنده دار است

سردار جزایری درخصوص ادعای آمریکا و همپیمانانش درباره بمبماران مواضع داعش، گفت: مدتها است که آمریکایی ها ادعا می‌کنند که می خواهند مقابله و مبارزه و اقدام هوایی کنند؛ تا امروز چه اقدام مؤثری صورت گرفته است؟ آیا خنده دار نیست، که مقابله با یک گروه پارتیزانی و تروریستی از طریق هوا صورت بگیرد؛ واقعا بایستی افکار عمومی توجه پیدا کند که آمریکا به دنبال چیست.آیا اقداماتی که آمریکا به اصطلاح تحت عنوان مقابله با تروریسم در افغانستان و پاکستان انجام می‌دهد و مرتب هواپیماهای با سرنشین و بدون سرنشین آنها خانه و کاشانه مردم را در افغانستان و پاکستان مورد هجوم قرار می دهند و مردم را به خاک و خون می کشند، مبارزه با تروریسم است. امروز هم آن مدل را می خواهد در عراق و سوریه پیاده کند. واقعیت این است که آمریکا با همه تلاشهایی که داشت مجبور شد از عراق خارج شود.

اقدامات آمریکا در عراق هیچ اثر نظامی نداشته است

سردار جزایری درباره این ادعا که حملات هوایی آمریکا در عراق معادلات نظامی را تغییر داده است، گفت: اقدامات به اصطلاح نظامی آمریکا در عراق هیچ اثر نظامی نداشته است؛ به عنوان یک کارشناس نظامی خدمت شما عرض می کنم؛ اثر اقدام نظامی علیه داعش توسط مردم، ارتش و رزمندگان بسیجی عراق صورت گرفت.

وی افزود: مردم عراق بعد از آن حمله اولیه که توسط داعش صورت گرفت، اجازه ندادند این گروه تروریستی بتواند خودش را توسعه دهد. تصمیم اصلی داعش این بود که وارد بغداد شود، ولی دولت، رزمندگان، ارتش و مردم عراق بودند که بلافاصله به خودشان آمدند و نظم پیدا کردند و در یک اقدام نظامی توانستند شهرهای مهم عراق را از تهاجم داعش و تروریستها حفظ کنند.

سردار جزایری اظهار داشت: شهرهایی هم که آزاد شده توسط مردم عراق آزاد شده است؛ بفرماید که چه بخشی از عراق توسط آمریکایی ها آزاد شده و یا به اصطلاح ائتلافی که شکل گرفته است.

سردار جزایری درباره اظهارات مسؤولان عراقی در خصوص نقش فعال و مهم ایران در جلوگیری از هجوم داعش به بغداد گفت: جمهوری اسلامی ایران با افتخار اعلام کرده و اعلام می کند که حامی مقاومت است؛ ما بسیار خوشبخت هستیم که توانستیم در کنار مردم فلسطین در غزه از موجودیت فلسطین عزیز حفاظت کنیم؛ ما افتخار می کنیم که کمک کردیم به مردم سوریه و به دولت این کشور به عنوان یکی از حلقه های مهم مقاومت، که در برابر یکی از بزرگترین یورشهای تروریستی تاریخ بأیستند و مقاومت کند.

کمک به عراق را ادامه خواهیم داد

معاون ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: بسیار خوشحالیم که حزب الله لبنان به عنوان یک قدرت اصلی و به عنوان اصلی ترین مانع در برابر رژیم صهیونیستی هم اکنون در منطقه عرض اندام می کند؛ بدیهی است که در صورت نیاز ما به مردم عراق کمک می کنیم و در کنار آنها خواهیم بود؛ ما همسایه هستیم، دین مشترک و مذهب مشترک داریم و اعتقادات ما یکی است و هردو در یک منطقه مهم و استراتژیک قرار داریم.

سردار جزایری در پاسخ به این سؤال که آیا ایران به حمایت خود از دولت عراق برای مقابله با داعش ادامه خوهد داد، اظهار داشت: قطعا ما هر اقدامی را که بتوانیم در برابر تروریسم داشته باشیم کوتاهی نمی کنیم.در برابر هرگونه تجاوزی هم که از طرق دیگر به عراق یا سوریه صورت بگیرد، اگر بتوانیم و مصلحت باشد حتما کمک می کنیم.

صهیونیستها در صورت اقدام علیه ایران، همان لحظه نابود می شوند

سردار جزایری درباره تهدید اخیر نخست وزیر و فرمانده نیروی هوایی رژیم صهیونیستی، مبنی بر اقدام هوایی علیه جمهوری اسلامی ایران، گفت: دوران افول رژیم صهیونیستی حقیقتا به سر آمده است؛ در مقابل غزه اسرائیل چقدر دچار خسارت شد؛ و خودشان اعلام کردند که هزاران نفر مهاجرت معکوس داشته‌اند.

سردار جزایری با بیان اینکه قدرت نظامی رژیم صهیونیستی در غزه مشخص شد، تأکید کرد: اسرائیلیها یک توپ پوشالی بودند که در غزه معلوم شد و به اثبات رسید آنهم دو بار؛ در برابر حزب الله هم همین اتفاق افتاد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: معتقدیم که صهیونیستها دست به چنین اقدامی نمی زنند برای اینکه می دانند همان لحظه نابودی کامل خودشان را رقم خواهند زد، و فرماندهان ما می دانند چنانچه توسط صهیونیستها اشتباهی رخ دهد چگونه بایستی با آنها برخورد تند و قهرآمیز داشته باشند.

انتهای پیام

کد N511939