مراکش با قوانین جدی جدید با تروریسم مقابله می‌کند

مراکش از تصویب قوانین جدیدی در خصوص محاکمه مراکشی‌هایی که فعالیت‌های تروریستی آنان در داخل و خارج کشور اثبات شود،‌ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از ، مقامات مراکش به منظور گسترش چارچوب قانونگذاری در خصوص مجرم دانستن همکاری با عوامل افراطی و یا تلاش برای پیوستن به پادگان‌های نظامی آنان، به طور جدی وارد عمل شد.

مقامات مراکشی در پی افزایش نگرانی‌ها از عضویت شهروندان خود در گروه‌های تروریستی همچون داعش قوانین جدیدی را آماده کرده که پیش بینی می‌شود ماه آتی در پارلمان کشور مورد بررسی قرار گیرد.

طبق قانون جدیدی که دولت مراکش آن را اعلام کرده است، هر کس که به پادگان‌های آموزش نظامی متعلق به گروه‌های تروریستی بپیوندند، به پنج تا 15 سال حبس و پرداخت جریمه مالی حدود 5800 تا 58000 دلار محکوم خواهد شد.

بعد از تونس کشور مراکش از میان کشورهای شمال آفریقا از نظر تعداد کسانی که در گروه تروریستی داعش به اقدامات جنایتکارانه می‌پردازند در جایگاه دوم قرار دارد که گفته شده 1200 مراکشی در این اقدامات تروریستی مشارکت می‌کنند.

پیشتر مراکش اعلام کرده بود که توانسته ده‌ها شبکه تروریستی را که شهروندان مراکشی به منظور مشارکت در این اقدامات به خارج از کشور ارسال می‌کردند را با موفقیت از بین ببرد.

گفته شده تصویب این قانون جدید به دولت اجازه خواهد داد تا مراکشی‌هایی را که فعالیت‌های تروریستی آنان در داخل و خارج کشور اثبات شود، مجازات کند.

انتهای پیام

کد N511759