مشعل: جنگ غزه پیروزی نهایی فلسطین را نزدیک‌تر کرد

سیاسی

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تاکید کرد که جنگ اخیر در غزه ملت فلسطین را بیش از پیش به پیروزی نهایی نزدیک کرد.

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تاکید کرد که جنگ اخیر در غزه ملت فلسطین را بیش از پیش به پیروزی نهایی نزدیک کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در جریان مراسم اتحادیه جهانی علمای اسلام به مناسبت پیروزی مقاومت در غزه تصریح کرد که عملیات دلاورانه قسام و پیشرفت‌های آن در این جنگ یکی از معجزات خداوند بود.

مشعل اعلام کرد، مقاومت از زمان تاسیس مسیر پیشرفت را ادامه داده و اعتنایی به توطئه‌های دشمن نشان نداده است. سلاح مقاومت رفته رفته تا به امروز پیشرفت کرده و اکنون مقاومت وارد مرحله‌ای شده که تمامی ملت فلسطین و امت اسلامی و عربی یقین دارد که توان غلبه بر دشمن را دارد.

وی خاطرنشان کرد که مردم غزه در جنگ اخیر تنها نبودند، بلکه تمامی امت اسلامی همراه و پشتیبان آن‌ها بود. مشعل از علمای امت اسلامی خواست اهتمام به مساله قدس را به ویژه در خطبه‌های نماز جمعه در راس برنامه‌های خود قرار دهند.

رئیس دفتر سیاسی حماس اظهار داشت که رژیم صهیونیستی با همکاری برخی دشمنان ملت فلسطین شب و روز در حال تعقیب و پیگرد مبارزان مقاومت است اما مقاومت تا زمان پایان کامل اشغالگری از سرزمین فلسطین همچون خاری در چشمان دشمن خواهد بود.

خالد مشعل تصریح کرد که کسی حق مصادره سلاح مقاومت و یا مذاکره بر سر آن را ندارد. به گفته وی، فلسطینیان همه بر حق مسلم مقاومت در برخورداری از سلاح برای دفاع از ملت خود در برابر رژیم صهیونیستی اتفاق نظر دارند و این مساله‌ای ثابت و قطعی است.

مشعل بار دیگر بر پایبندی جنبش حماس به توافقنامه آشتی ملی تاکید و عنوان کرد: پیروزی حماس در میدان نبرد با رژیم صهیونیستی هرگز موجب نخواهد شد که ما تحت تاثیر اوضاع سیاسی و رسانه‌ای قرار گیریم، زیرا بر منفعت عمومی تاکید داریم.

وی گفت: حماس هرگز وارد جنگ رسانه‌ای با فتح یا هیچ طرف دیگری نخواهد شد زیرا ما اهداف بزرگی در پیش داریم و وقت آن را نداریم که به چنین مسائل بی اهمیتی مشغول شویم.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، خالد مشعل تاکید کرد: ما در مسیر تحقق آشتی قدم گذاشتیم و همواره نسبت به آن پایبند خواهیم بود و کسی در این راه حق ندارد خود را از دیگری برتر دانسته و از عمل به مسئولیت‌های خویش شانه خالی کند.

از سوی دیگر، مشعل تصریح کرد که حماس از تفکرات سیاسی بازی برخوردار بوده و نسبت به محیط خود انعطاف‌پذیر است و به سبب دین و یا مسائل دیگر با کسی سر دشمنی ندارد.

وی خاطر نشان کرد که حماس هرگز از اتهام ترویست بودن که به ناحق به آن نسبت داده می شود، ترس و هراسی ندارد زیرا این کاملا واضح است که میان حماس به عنوان یک جنبش مقاومت با گروه‌ها و جریان‌های افراطی سنخیت و تشابهی وجود ندارد.

انتهای پیام

کد N511598