مصباحی‌مقدم خبر داد،

تشکیل کارگروه انتخابات مجلس در جامعه روحانیت مبارز

جامعه روحانيت مبارز

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز از تشکیل کارگروه انتخابات مجلس ذیل کمیته سیاسی جامعه روحانیت مبارز خبر داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، غلامرضا مصباحی‌مقدم در نشست خبری امروز (دوشنبه) خود با اشاره به نشست سه‌شنبه گذشته جامعه روحانیت مبارز و مصوبات این نشست، گفت: جامعه روحانیت مبارز در آخرین نشست خود مصوبات مهمی داشت که امیدواریم برای فعالیت‌های سیاسی اصولگرایان سرنوشت‌ساز باشد و کمک بزرگی به انتخابات آینده مجلس کند.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز اضافه کرد: بر این اساس کمیته سیاسی جامعه روحانیت مبارز به عنوان کمیته انتخابات مورد تصویب قرار گرفت و مقرر شد این کمیته فعالیت‌های مربوط به انتخابات آینده را سیاستگذاری و هدایت کند.

وی ادامه داد: کمیته سیاسی جامعه روحانیت مبارز دو کارگروه تشکیل داد؛ یکی از این کارگروه‌ها انتخابات مجلس خبرگان را پیگیری می‌کند چرا که انتخابات آینده با انتخابات خبرگان همزمان خواهد بود و در این زمینه باید بین جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین هماهنگی کامل برقرار باشد.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز اضافه کرد: کارگروه دوم کمیته سیاسی جامعه روحانیت مبارز نیز مربوط به پیگیری انتخابات مجلس است. ما همواره بر این روش بوده و هستیم که اولا مبنا را ائتلاف بین جریان‌های اصولگرا قرار دهیم و بر همین اساس سعی جامعه روحانیت مبارز این است که گروه‌های اصولگرا را به هم نزدیک کند که مدیریت آن با کارگروه انتخابات مجلس در جامعه روحانیت مبارز خواهد بود.

مصباحی‌مقدم خاطرنشان کرد: اینطور نیست که جامعه روحانیت مبارز در عرض گروه‌های دیگر وارد موضوع انتخابات شود و لیست ارائه کند بلکه تلاش این است که مجموعه جریانات اصولگرا را به لیست واحدی برساند. در همین زمینه جامعه روحانیت با همه گروه‌های اصولگرا گفت‌وگو کرده و خواهد کرد و امیدواریم که این تلاش مجدانه نتیجه‌بخش باشد.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز منشور اصولگرایی را محور ائتلاف اصولگرایان برای انتخابات آینده مجلس عنوان کرد و گفت: این منشور چند سال قبل توسط جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین مصوب شد. به این ترتیب که ابتدا پیش‌نویس توسط کمیته مشترک همکاری جامعتین تهیه و به سران تشکل‌های اصولگرا ارائه شد که در اجلاسی که همه جریانات اصولگرا بودند مورد بررسی و تایید قرار گرفت و نهایتا به امضای روسای جامعتین آقایان یزدی و مهدوی‌کنی رسید و بعد منتشر شد.

مصباحی‌مقدم با تاکید بر اینکه منشور اصولگرایی مبنای فعالیت‌های سیاسی اصولگرایان است، افزود: این منشور اولا مبانی و اصول را معرفی می‌کند که اصول ثابت و دائمی هستند شامل اسلام، جمهوری اسلامی، قانون اساسی، خط و سیره امام و ولایت مطلقه فقیه که این چهار اصل از اصول لایتغیر منشور اصولگرایی است.

وی اضافه کرد: در منشور اصولگرایی دوازده بند شاخص‌های اثباتی اصولگرایی مورد توجه قرار گرفته که در شرایط حاضر از ارجحیت برخوردار است و دوازده بند شاخصه‌های سلبی نیز در آن گنجانده شده است.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز «دفاع از ارزش‌های اسلامی»، «پایبندی به مبانی انقلاب»، «التزام عملی به ولایت فقیه و فصل‌الخطاب دانستن نظر رهبری»، «احترام و توجه به جایگاه روحانیت و مرجعیت»، «ساده‌زیستی، پرهیز از تجمل‌گرایی و توجه به گروه‌های ضعیف و نیازمند جامعه» و «اعتقاد به آزادی‌های مشروع و مردمسالاری» را از جمله شاخص‌های اثباتی منشور اصولگرایی عنوان کرد.

ادامه دارد

کد N511588