همایش روز جهانی صلح در مرکز دایره‌المعارف بزرگ اسلامی

موسوی بجنوردی: داعش و القاعده به نام دین بزرگ‌ترین جنایات را انجام می‌دهند

تروريست,تروريسم,دين,داعش

یک عضو شورای عالی مرکز دایره‌المعارف بزرگ اسلامی با بیان این که داعش و القاعده به نام دین و مذهب بزرگ‌ترین جنایات را در حق بشر انجام می‌دهند، گفت: مسلمانان پیرو پیامبری هستند که منادی صلح جهانی بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت‌الله سید محمد موسوی بجنوردی در سخنانی در همایش روز جهانی صلح که در مرکز دایره‌المعارف بزرگ اسلامی برگزار شد اظهار کرد:‌ خداوند تبارک و تعالی در سوره نساء استدلال می‌کند که صلح همیشه خیر است. صلح هیچ‌وقت نمی‌تواند امر ناپسندی باشد. درگیری و جنگ و نزاع ناپسند است مگر این که در دفاع از استقلال و تمامیت ارضی کشور باشد که البته اسم این جنگ نیست پس دفاع از حریم مملکت است.

او با بیان این که صلح جهانی بهترین مصداق صلح و خواسته تمام ادیان جهان است افزود: مساله‌ای که امروز با قلبی دردمند آن را بیان می‌کنم این است که افرادی به نام دین و مذهب دارند بزرگ‌ترین جنایت را در حق بشر انجام می‌دهند.

وی اظهار کرد: اهل مکه 13 سال انواع آزار و اذیت را در حق پیمغبر (ص) انجام دادند اما بعد از آن که پیامبر اکرم (ص) وارد مکه شد فرمود امروز روز رحمت است. سپس قاتل حمزه عموی پیامبر که اسلام آورد را در کنار دیگر مسلمانان نشاند.

این حقوقدان با بیان این که ما عاشق حضرت عیسی و موسی (ع) هستیم گفت: ما می‌گوییم اسراییل زمینی را غصب کرده و مسلمانان را بیرون کرده است. البته من از دبیرکل سازمان ملل تشکر می‌کنم که در این مساله کوتاهی نکرد و در ایجاد صلح تلاش کرد.

موسوی بجنوردی ادامه داد: ما با مسیحیان و یهودیان برادر هستیم آن وقت ببینید چه اختلافاتی را راه انداختند. جای تاسف است که برخی کشورهای اسلامی با پول نفت مردم‌شان دارند گروه داعش را تقویت می‌کنند.

این عضو شورای عالی مرکز دایره‌المعارف بزرگ اسلامی با تاکید بر این که داعش و القاعده بزرگ‌ترین ظلم را به اسلام کردند گفت: در شمال عراق عده‌ای را به علت مسیحی بودن سربریده‌اند در حالی‌که این‌ها اگر مسلمان بودند می‌دانستند که پیامبرشان چنین نگفته است و مسلمانان پیرو پیامبری هستند که منادی صلح جهانی بود.

موسوی بجنوردی با بیان این که شیعه معتقد است که صلح جهانی امری نیکو و پسندیده است افزود: ما با جنگ مخالفیم. هیچ وقت جنگ نمی‌خواهیم مگر اینک ه جنگی به ما تحمیل شود مانند آنچه عراق انجام داد و ما متجاوز را بیرون کردیم.

او گفت: جمهوری اسلامی ندای دوستی سر می‌دهد و ما با همه ملت‌ها دوستیم و اگر با اسراییل دوست نیستیم به خاطر این است که تجاوز کرده است.

انتهای پیام

کد N511505