مصباحی مقدم در نشست خبری

تشکیل کمیته سیاسی جامعه روحانیت مبارز برای انتخابات خبرگان و مجلس/ جلسات هم اندیشی اصولگرایان همه احزاب را فرا نگرفته است

احزاب و تشکلها

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز از تشکیل کمیته سیاسی جامعه روحانیت مبارز برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: از هر اقدامی که اصولگرایان را گردهم آورد حمایت می کنیم اما جلسات هم اندیشی و وحدت آقای تقوی تاکنون همه احزاب اصولگرا را فرا نگرفته است اما ما ناامید نیستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا مصباحی مقدم سخنگوی جامعه روحانیت مبارز در نشستی خبری که صبح امروز دوشنبه برگزار شد با تبریک آغاز هفته دفاع مقدس و تقاضای شفا از خداوند برای آیت الله مهدوی کنی گفت: جامعه روحانیت مبارز جلسات متعددی تشکیل داده که آخرین جلسه سه شنبه هفته گذشته بود که مصوبات مهمی داشت و امیدواریم کمک بزرگی برای انتخابات مجلس آینده باشد.

مصباحی مقدم از تصویب کمیته سیاسی جامعه روحانیت مبارز به عنوان کمیته انتخابات خبر داد و گفت: قرار است این کمیته فعالیت انتخابات آینده را سیاست گذاری و حمایت کند. دو کارگروه تشکیل شده است که یک کارگروه انتخابات خبرگان را پیگیری می کند و برای این انتخابات بین جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم هماهنگی لازم را برقرار می کند.

وی به کارگروه دوم اشاره کرد و گفت: این کارگروه مربوط به پیگیری انتخابات مجلس است همواره بر این روش بوده ایم که اولا مبنا را ائتلاف مجموعه اصولگرا قرار دهیم و سعی جامعه روحانیت مبارز نزدیک کردن مجموعه اصولگرا به یکدیگر است.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز تاکید کرد: مدیریت برنامه ریزی برای انتخابات مجلس با کارگروه دوم است و جامعه روحانیت مبارز خود در عرض سایر گروه ها وارد انتخابات نمی شود بلکه تمام تلاشش این است مجموعه جریان های اصولگرا به لیست واحدی برسند.

وی ادامه داد: با همه گروه های اصولگرا گفتگو کرده ایم و امیدواریم تلاشمان برای وحدت اصولگرایان نتیجه بخش باشد.

مصباحی مقدم در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه آیا جلسات وحدت و هم اندیشی میان اصولگرایان که با محوریت حجت الاسلام تقوی برگزار می شود را چگونه ارزیابی می کنید و آیا این جلسات به تنهایی زمینه وحدت اصولگرایان را فراهم می کند گفت: اقدامی که آقای تقوی انجام داده اقدام شایسته ای است تلاش آقای تقوی این است حداکثر شخصیت ها و احزاب اصولگرا را گردهم آورد و این حرکت در راستای ائتلاف در جریان اصولگرایی است که واگرایی شده اند.

مصباحی مقدم با تاکید بر اینکه از هر اقدامی که اصولگرایان را گردهم آورد تا مواضع خود را مطرح کند حمایت می کنیم تصریح کرد: آنچه در این جلسات اتفاق افتاده همه احزاب اصولگرا را فرا نمی گیرد اما ناامید هم نیستیم و امیدواریم با صحبت ها و رایزنی ها این حرکت بتواند شمول پیدا کند.

وی همچنین در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر مبنی بر اینکه با توجه به اینکه تاکنون در جلسات وحدت اصولگرایان جبهه پایداری حضور نداشته آیا امکان ائتلاف اصولگرایان با جبهه پایداری برای انتخابات مجلس صورت می گیرد گفت: تاکنون به صورت خاص موضعی ندیده ایم که جبهه پایداری آماده برای پیوستن به این ائتلاف باشد اما ناامید هم نیستیم اگر حداکثر جمعیت اصولگرایان را به چنین ائتلافی گردهم آوریم به همان مقدار خودمان را موفق تلقی می کنیم.

ادامه دارد......