پانتا:

اوباما مسئول شکل گیری داعش است/جنگی طولانی در پیش داریم

آمریکا اروپا

وزیر دفاع سابق آمریکا در اظهاراتی رئیس جمهور این کشور را مسئول شکل گیری و قدرت گرفتن داعش اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، "لئون پانتا" در مصاحبه با شبکه خبری سی بی اس، با بیان این موضوع در ادامه گفت: می توان گفت تا حدودی کوتاهی آمریکا در امر تسلیح شورشیان میانه رو سوریه موجب شکل گیری داعش شد.

پانتا در ادامه افزود: در سال 2012 میلادی من به عنوان وزیر دفاع و "هیلاری کلینتون" به عنوان وزیر خارجه وقت آمریکا، خواستار تسلیح شورشیان سوری بودیم اما شخص "باراک اوباما" با این امر مخالف بود و همین امر موجب شکل گیری و قدرت گرفتن داعش گردید.

وزیر دفاع سابق آمریکا در ادامه با اشاره به وضعیت آن روزهای سوریه گفت: من نگرانی های رئیس جمهور را درک می کنم، اوباما از این نکته بیم داشت که اگر ما شروع به تسلیح شوشیان سوری کنیم متوجه نمی شویم این تسلیحات در چه مکانی و علیه چه کسانی به کار گرفته می شود.

وی همچنین در ادامه گفت: مدت زمان زیادی طول می کشد تا داعش را شکست بدهیم و تصمیم تسلیح شورشیان میانه رو حاضر در سوریه بسیار دیر اتخاذ شده و فکر می کنم که مردم آمریکا نیاز دارند این نکته را بدانند که این جنگ مدت زمان زیادی طول خواهد کشید.

پانتا در مورد اینکه آیا خروج نظامیان امریکایی از عراق در سال 2011 میلادی تصمیم درستی بوده یا خیر نیر گفت: معتقد نیستم که خروج نظامی ما از عراق تصمیم درستی بود و فکر می کنم برای ما امری حیاتی بود که حضور خود در عراق را حفظ کنیم.