برنامه های ششمین روز حضور وزیر خارجه در نیویورک

سیاست خارجی

وزیر امور خارجه کشورمان امروز با وزرای امور خارجه ایسلند، اوکراین، انگلیس، پاکستان، ترکمنستان و امارات متحده عربی و همچنین با دبیر کل OIC دیدار و گفتگو خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه سفر خود به نیویورک برای شرکت در شصت و یکمین اجلاس سازمان ملل متحد روز دوشنبه 31 شهریور رایزنی با وزرای خارجه کشورها را ادامه می دهد.

وزیر امور خارجه امروز با وزرای امور خارجه ایسلند، اوکراین، انگلیس، پاکستان، ترکمنستان و امارات متحده عربی و همچنین با دبیر کل OIC دیدار و گفتگو کردند.

محمد جواد ظریف پس از دیدارهای صبح خود بعد از ظهر امروز برنامه ها را با ورود رئیس جمهور به نیویورک در همراهی وی ادامه خواهد داد.

وی روز گذشته نیز در مذاکرات خود در نیویورک با جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در راستای مذاکرات هسته ای دیدار و گفتگو داشت. ظریف و کری توافق کردند که در صورت نیاز در طول هفته دیدارهای دیگری نیز داشته باشند.

ظریف دیروز با سعود الفیصل وزیر امور خارجه عربستان نیز دیدار و گفتگو داشت همچنین وزرای خارجه قبرس، مکزیک، دبیر کل اتحادیه عرب، رئیس کمیته جهانی صلیب سرخ و معاون دبیر کل در امور امداد و کار سازمان ملل از دیگر طرف های مورد گفتگو روز یکشنبه وزیر امور خارجه در نیویورک بودند.