در بیانیه اتحادیه بین المللی امت واحده مطرح شد؛

منجی دانستن آمریکا در برابر تروریسم ساده لوحی است

احزاب و تشکلها

در بخشی از این بیانیه آمده است: چگونه است که در این میان عده ای ساده لوح آمریکا را منجی خویش در برابر تروریسم پنداشته اند و برای قرار گرفتن در جبهه مشترک میان غرب و آمریکا علیه تروریسم لحظه شماری می کنند؟!

به گزارش خبرگزاری مهر،  اتحادیه بین المللی امت واحده به بهانه اقدام آمریکا در تشکیل ائتلاف ضد داعش بیانیه اعتراض آمیزی صادر کرد.
 
در این بیانیه آمده است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
الَّذينَ يَتَرَبَّصُونَ بِکُمْ فَإِنْ کانَ لَکُمْ فَتْحٌ مِنَ اللَّهِ قالُوا أَ لَمْ نَکُنْ مَعَکُمْ وَ إِنْ کانَ لِلْکافِرينَ نَصيبٌ قالُوا أَ لَمْ نَسْتَحْوِذْ عَلَيْکُمْ وَ نَمْنَعْکُمْ مِنَ الْمُؤْمِنينَ فَاللَّهُ يَحْکُمُ بَيْنَکُمْ يَوْمَ الْقِيامَةِ وَ لَنْ يَجْعَلَ اللَّهُ لِلْکافِرينَ عَلَى الْمُؤْمِنينَ سَبيلاً. (141/نساء)
 
 یک بار دیگر دست تجاوز شیطان بزرگ به بهانه مقابله با تروریسم، به سوی کشورهای اسلامی دراز شده و آمریکا برای آنچه مقابله با گسترش دولت اسلامی عراق و شام (داعش) می نامد اقدام به تجاوز هوایی به کشور عراق کرده است و همین طرح را برای کشور سوریه نیز در دستور کار دارد.
 
 بدیهی است مقابله با گروهی که به نام اسلام و دین تیشه بر ریشه انسانیت می زند وظیفه ای است که تمامی دولت ها و ملت های آزاده می بایست در راستای آن متحد شوند لکن در این میان باز کردن پای آنانی که تا همین چند سال پیش چکمه هایشان در خون مردان و زنان عراقی فرورفته بود و هنوز که هنوز است آثار جنایاتشان در جای جای عراق برجای مانده است، چه توجیهی می تواند داشته باشد؟
 
براستی از یاد برده ایم که سربازان آمریکایی چگونه زن و مرد و کودک و پیر عراقی را اعم از سنی و شیعه با آتش مسلسل های خود تکه تکه کردند؟ آیا از خاطر برده ایم که چه تعداد زن و مرد عراقی در سیاه چال های آمریکایی مورد شکنجه و تجاوز جنسی قرار گرفتند؟
 
آیا نمی بینیم که بواسطه استفاده از سلاح های ممنوعه اورانیوم ضعیف شده، هنوز پس از گذشت بیش از 10 سال از تهاجم آمریکا، مادران عراقی در بصره و فلوجه کودکان نارس بدنیا می آورند و بیمارستان های عراقی پر است از بیماران سرطانی؟ براستی مساجد و حسینه های ویران شده و به آتش کشیده شده توسط ارتش آمریکا را از خاطر برده ایم؟
 
آیا لازم است کسی تصاویر قران های پاره پاره شده و مورد اهانت قرار گرفته را یک بار دیگر در برابر چشمان ما بگذارد تا بیاد آوریم که این آمریکا همان جنایتکار همیشگی است؟
 
امروز شاهد آنیم که سخن پر عمق و معنای پیر فرزانه و معمار راستین انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی کم کم به فراموشی سپرده می شود که: "هرچه فریا داریم بر سر آمریکا بکشیم" چراکه عده ای دشمن نخست خود را "داعش" می انگارند و هرچه فریاد دارند بر سر وهابیت می کشند!
 
کیست که نداند هرآنچه کشورهای منطقه غرب آسیا از ناامنی و گسترش افراطی گری مذهبی می کشند ریشه در سیاست های استعماری و توسعه طلبانه قدرت های بزرگ و در راس آنها آمریکا دارد؟
 
پس چگونه است که در این میان عده ای ساده لوح آمریکا را منجی خویش در برابر تروریسم پنداشته اند و برای قرار گرفتن در جبهه مشترک میان غرب و آمریکا علیه تروریسم لحظه شماری می کنند؟!
 
 اتحادیه بین المللی امت واحده بر خود لازم می داند که یک بار دیگر بر این واقعیت تاکید کند که دولت آمریکا و سیاست های استعماری اش در منطقه، مستقیم یا غیر مستقیم سرمنشا تمامی مشکلات مسلمانان جهان بوده و هست و از این رو دشمن شماره یک تمامی آزادی خواهان و حق طلبان دنیا به شمار می آید.
 
از این رو این اتحادیه ضمن یادآوری مواضع اخیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه دشمن اصلی ملت ایران دولت ایالات متحده است و تاکید مجدد بر لزوم تمایز قائل شدن میان کافران حربی و جاهلان متنسک، تهاجم اخیر آمریکا و دیگر همپیمانان اروپایی اش به کشور عراق را شدیدا محکوم کرده و یادآور می شود آنچه باعث شده تا ملت های مسلمان به این ذلت و خواری برسند که برای رفع مشکلات و بحران های خویش پای کفار حربی را به کشورهای اسلامی باز کنند به حکم آیه شریفه "وَأَطِيعُواْ اللّهَ وَرَسُولَهُ وَلاَ تَنَازَعُواْ فَتَفْشَلُواْ وَتَذْهَبَ رِيحُكُمْ وَاصْبِرُواْ إِنَّ اللّهَ مَعَ الصَّابِرِينَ(انفال/46)" تفرقه و اختلافات داخلی میان امت اسلامی است.
 
امید است که امت اسلامی با تمسک به کلمه توحید و بهره مندی از توحید کلمه هرچه سریعتر بر بحران های پیش رو فائق آید ان شا الله و هیچ جریانی ننگ ابدی همپیمانی با آمریکا برای دست اندازی کفار حربی به سرزمین های اسلامی را برای خود به ارمغان نیاورد.
 
وسیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون
 
اتحادیه بین المللی امت واحده
 
1393/6/30