۰
در دیدار رئیس کمیسیون روابط خارجی مجلس کنیا:

لاریجانی: قدرت های جهانی اراده جدی برای مبارزه با پدیده شوم تروریسم را ندارند

  • ۱بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
مجلس

لاریجانی با اشاره به سیاست های دوگانه قدرت های جهانی در مقابله با تروریزم گفت: قدرت های جهانی اراده جدی و واقعی برای مبارزه با پدیده شوم تروریزم را ندارند و در راستای رسیدن به اهداف خود از آنها استفاده ابزاری می کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد یوسف حاجی رئیس کمیسیون امنیت ملی و روابط خارجی مجلس سنای کنیا امروز صبح با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه مثبت روابط ایران و کنیا گفت: جمهوری اسلامی ایران از همکاری با کشورهای آفریقایی از جمله کنیا استقبال می کند و با پشتوانه همکاری دوستانه و تاریخی دو کشور، می توان چشم انداز مناسبی برای ارتقای سطح مناسبات دوجانبه ایران و کنیا ترسیم کرد.

لاریجانی افزود: مجلس شورای اسلامی آمادگی انتقال تجربیات و توسعه ارتباطات پارلمانی در ابعاد مختلف با کنیا را دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت های ایران و کنیا برای توسعه مراودات و تجربیات تجاری و اقتصادی خود گفت: با توجه به پیشرفت های اخیر ایران در جنبه های مختلف فناوری های نوین از جمله در بخش کشاورزی گسترش همکاری های دو کشور در این عرصه می تواند به پیشرفت و توسعه کنیا در این زمینه کمک کند.

وی تصریح کرد: باید با برنامه ریزی مناسب از ظرفیت های دو کشور در بخش کشاورزی و صنعتی به نفع دو ملت بهره برد.

لاریجانی همچنین با اشاره به سیاست های دوگانه قدرت های جهانی در مقابله با تروریزم گفت: قدرت های جهانی اراده جدی و واقعی برای مبارزه با پدیده شوم تروریزم را ندارند و در راستای رسیدن به اهداف خود از آنها استفاده ابزاری می کنند.

وی افزود: راه مبارزه با تروریزم اراده جدی و همکاری مقامات کشورهای مستقل برای مبارزه با این پدیده است.

محمد یوسف حاجی رئیس کمیته امنیت ملی و روابط خارجی مجلس سنای کنیا نیز در این دیدار ضمن ابراز علاقه مندی کشورش برای توسعه روابط همه جانبه با ایران گفت: کنیا از پیشرفت های اخیر ایران در ابعاد علمی و فناوری مطلع بوده و دولت و پارلمان کنیا علاقه مند به توسعه همکاری های خود با جمهوری اسلامی ایران است.

محمد یوسف حاجی در پایان با تایید سخن رئیس مجلس شورای اسلامی مبنی بر اینکه عزم و اراده جدی در قدرت های جهانی برای مبارزه با تروریزم وجود ندارد، گفت: دخالت در امور داخلی کشورهای دیگر و دستیابی به منابع طبیعی آنها از اهداف این کشورها در برخورد با گروه های تروریستی در نقاط مختلف جهان است.

 

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.