سلیمی:

مسوولان از حاشیه سازی در دانشگاه‌ها پرهیز کنند

یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، ضمن تاکید بر اجرای سیاست‌های کلی علم و فناوری اظهار کرد: نباید با برگزاری سمینارهای بی حاصل سیاست های کلی علم و فناوری را به انزوا کشاند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، علیرضا سلیمی، نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس ضمن تبریک به مناسبت هفته دفاع مقدس اظهار کرد:

این هفته یادآور شکوه حماسه آفرینی ملت ایران است، حماسه دفاع مقدس نشان داد که می‌توان به جای تکیه زدن بر قدرت‌های پوشالی با استعانت از خدای متعال و تکیه بر قدرت های مردم از کیان و هستی خود دفاع کرد.

وی افزود: صدام زبون تر از آن بود که دست به ماجراجویی زند، اما آنچه مهم است نقش آمریکای جنایتکار در تحریک و حمایت از این عنصر وابسته بود که ملت ما هیچ گاه این خیانت را فراموش نخواهد کرد.

سلیمی در ادامه اظهار کرد: کسانی که امروز به دنبال بزک کردن چهره آمریکا هستند دچار آلزایمر سیاسی و تاریخی شده‌اند، آیا این‌ها حمله آمریکا به هواپیمای مسافربری در کوران جنگ را فراموش کرده اند؟ آیا دست آمریکایی‌ها در حمله به کشتی ایران تجاوز به سکوهای نفتی، حمایت سیاسی تسلیحاتی از صدام، تحریم خرید نفت ایران، حصر تسلیحاتی ما و صدها جنایت این قدرت خونخوار را به نسیان سپرده اند.

نماینده مردم محلات در مجلس خاطرنشان کرد: کسانی که تصور می کنند تمسک به ریسمان پوسیده آمریکا مسائل و مشکلات را حل می کند توصیه می کنیم یکبار دیگر لیست سیاه جنایات این عفریت دون صفت را ملاحظه کند تا از خوش خیالی نجات پیدا کرده و خدای نکرده در دام این قداره بند بین المللی گرفتار نشود و دست به اقدام نا به جا نزنند.

وی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلی علم و فناوری توسط رهبری اظهار کرد: ابلاغ این سیاست‌ها از سوی مقام معظم رهبری تکلیف ما را دو چندان می کند بنابراین باید اذعان کرد که امروز کمتر از یک درصد از تولید ناخالص ملی ما به پژوهش اختصاص یافته و تعیین سقف 4 درصد می تواند جهش را در عرصه علم و فناوری کشور بوجود آورد.

سلیمی تاکید کرد: عزم ملی هم راستای باور به ظرفیت های بی نظیر کشور و استفاده از تمام توان اساتید و نخبگان می تواند در اجرایی کردن این سیاست ها ما را به توفیق رساند؛ اما مبادا عده ای با برگزاری چند نشست ، صدور اطلاعیه و سپس بی عملی و فراموش کردن این سیاست ها در پیچ و خم گرفتاری های روزمره و چاه ذیل سمینارهای بی حاصل موجبات ابتر ماندن این منشور را فراهم کند.

وی در بخش دیگری از نطق خود با بیان این‌که کمدی مبارزه با تروریست های تکفیری توسط آمریکا و چند کشور دست نشانده موجب انبساط خاطر افکار عمومی را فراهم آورده اظهار داشت: این نمایش مضحک بار دیگر در چشم بندی سیاسی، دروغگویی آنها را در مسائلی چون دفاع از حقوق بشر، دموکراسی، مبارزه با اشاعه سلاح های کشتار جمعی برملا کرد.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید گفت: پرهیز مسئولان از حاشیه سازی در دانشگاه، آموزش و پرورش و دوری از نگاه‌های جناحی و سیاسی، بکارگیری مدیران توانمند و انقلابی و اجتناب از حذف مدیران انقلابی می‌تواند محکی اساسی برای میزان توفیق این عزیزان باشد.

وی در ادامه با مورد خطاب قرار دادن وزیر کشور با اشاره به این‌که سونامی بی‌جهت تغییرات از یکسو، بکارگیری برخی از چهره‌های مسئله دار و فتنه انگیز از سوی دیگر در استان مرکزی موجب سلب اعتماد عمومی را فراهم کرده است اظهار کرد: امید است با تذکر به موقع به مدیریت ارشد استان از شیوع این ضایعه جلوگیری کنند.

نماینده مردم محلات در مجلس خطاب به استاندار استان مرکزی گفت: ضرورت دارد استاندار برنامه خود را به دور از شعار عملکرد یکساله خود را در زمینه تامین پزشک، جاده، ایجاد منطقه ویژه اقتصادی، رفع مشکلات اقتصادی و مسائل دیگر به صورت شفاف ارائه دهد.

سلیمی همچنین خطاب به وزیر کشور و وزیر اقتصاد با بیان اینکه استاندار در چند جلسه بیان داشت که هیچگونه بودجه‌ای برای امور اضطراری استان در اختیار ندارد، آیا این خبر صحیح است؟ تصریح کرد:اگر صحیح است دست وی را باز بگذارید تا بتواند مسائل را مدیریت کند و اگر صحیح نیست به وی تذکر جدی داده شود.

نماینده مردم محلات در مجلس در پایان خطاب به رییس جمهور اظهار کرد: امروز رکود و بیکاری به عنوان دو معضل اساسی کشور نیازمند تدبیر و درایت و نه شعار و سخنرانی است، معتقدیم واردات بی‌رویه، کاهش تعرفه واردات برخی از محصولات قطعا در جلوگیری از رکود تاثیری نخواهد داشت.

انتهای پیام

کد N510840