نظر هیات منصفه مطبوعات درباره «صبا»

مطبوعات,دادگاه,هيات منصفه مطبوعات

نظر هیات منصفه مطبوعات درباره پرونده‌های سایت «بولتن نیوز» و روزنامه‌های «گل» و «صبا» اعلام شد.

نظر هیات منصفه مطبوعات درباره پرونده‌های سایت «بولتن نیوز» و روزنامه‌های «گل» و «صبا» اعلام شد.

علی‌اکبر کسائیان در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: جلسه رسیدگی به پرونده‌های سایت «بولتن نیوز» و روزنامه‌های «گل» و «صبا» صبح امروز - 30 شهریور ماه - در شعبه 79 دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی محمدی‌کشکولی و اعضای هیات منصفه مطبوعات برگزار شد.

دبیر هیات منصفه مطبوعات خاطرنشان کرد: پرونده سایت بولتن نیوز به اتهام نشر اکاذیب به قصد اضرار به غیر، توهین و افترا تشکیل شده بود که پس از تشکیل جلسه و قرائت کیفرخواست توسط نماینده مدعی‌العموم دانشگاه مفید که یکی از شاکیان این پرونده بود اعلام رضایت کرد.

کسائیان خاطرنشان کرد: نماینده حقوقی وزارت ورزش و جوانان نیز دیگر شاکی این پرونده بود که اعلام ترک محاکمه کرد. در حالت ترک محاکمه، شاکی می تواند مجددا شکایت کند.

وی درباره پرونده روزنامه ورزشی گل که به اتهام نشر مطالب خلاف واقع به قصد تشویش اذهان عمومی و اضرار به غیر تشکیل شده بود، اظهار کرد: به دلیل عدم حضور مدیر مسئول این روزنامه در کشور، تقاضای استهمال شد و مورد موافقت دادگاه قرار گرفت.

کسائیان درباره پرونده روزنامه صبا که به اتهام توهین تشکیل شده بود نیز گفت: مدیر مسئول این روزنامه به اتفاق آرا مجرم شناخته نشد.

انتهای پیام

کد N510597