ملاقات نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور عراق با وزیر امور خارجه کشورمان

سیاست خارجی

هر کشوری که قصد کمک به بهبود شرایط عراق را دارد باید با واقعیات آن کشور همراه باشد و روند سیاسی قانونی و انتخاب مردم را محترم شمارد.

نیکولای ملادنف Nikolay Mladenov نماینده دبیر کل سازمان ملل متحد در عراق با حضور در محل اقامت محمد جواد ظریف با  وی دیدار کرد.

به گزارش ایلنا، در این ملاقات وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تبیین اهداف سفر اخیر خود به عراق اظهار داشت: ثبات و امنیت عراق و توسعه و پیشرفت این کشور و تقویت مناسبات همه جانبه فیمابین تهران و بغداد از اهمیت راهبردی برای جمهوری اسلامی ایران برخوردار است.

وی افزود: در تحولات اخیر و زمانی که دیگران مشغول تدارک برگزاری یک اجلاس نمایشی بودند، عملا و بطور جدی از دولت و مردم عراق برای رفع تهدید فوری گروه تروریستی داعش حمایت نمودیم.


محمد جواد ظریف همکاری و رایزنی مستمر میان کشورهای منطقه برای حل مشکلات عراق و دفع خطر تروریزم در این کشور و منطقه را امری ضروری خواند و تاکید کرد: هر کشوری که قصد کمک به بهبود شرایط عراق را دارد باید با واقعیات آن کشور همراه باشد و روند سیاسی قانونی و انتخاب مردم را محترم شمارد.


نیکولای ملادنف نماینده دبیرکل سازمان ملل در عراق نیز در این دیدار با اشاره به شرایط سخت و پیچیده عراق تاکید کرد: هرگونه دخالت خارجی در این کشور می تواند شرایط فعلی را دشوارتر نماید. وی مشارکت و همکاریهای منطقه ای برای برخورد جدی با مساله تروریزم را ضروری و آمادگی سازمان ملل برای ایفای نقش موثر در این زمینه اعلام نمود.


ملادنف ضمن تاکید بر ضرورت توجه به نیازها و خواسته های مردم عراق برای گذر از بحران فعلی خواستار تعامل سازنده و موثرتر جامعه جهانی در این باره شد.

 

کد N510388

خواندنی از سراسر وب