جانشین وزیر دفاع خبر داد؛

رونمایی از پروژه‌های وزارت دفاع در هفته دفاع مقدس

وزارت دفاع,دفاع مقدس

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: چند پروژه موشکی ، هوایی و خودرویی در هفته دفاع مقدس رونمایی می‌شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امیر سرتیپ امیر حاتمی در نشست خبری خود همچنین اظهار کرد: دو کابینه کردن هواپیمای آموزشی در سال 94 به نتیجه می‌رسد و هواپیمای قاهر نیز مسیر آماده سازی خود راطی می‌کند.

وی همچنین اظهارکرد: ما در دوران دفاع مقدس درک کردیم که باید به خود متکی باشیم. امروز صنعت دفاعی ما توانسته به علم و فناوری مورد نیاز خود دست پیدا کند و ما امروز در عرصه زمین ، هوا، دریا ، فضا و سایبری آنچه که مورد نیاز دفاع بومی است را با اتکا به فناوری بومی تولید می‌کنیم. ما در شرایطی قرارداریم که توانمندی‌های ما تحت تاثیر محدودیت‌ها و تحریم‌ها قرار نمی‌گیرد.

جانشین وزیر دفاع با بیان این‌که گردهمایی قافله خورشید در روز 5 مهرماه با حضور مسئولان کشوری و لشگری جهت بزرگداشت فرماندهان دوران دفاع مقدس برگزار می‌شود خاطر نشان کرد:‌ما دراین همایش از بازنشستگان نیروهای مسلح نیز دعوت کرده‌ایم تا از آنها نیز قدردانی کنیم.این گردهمایی سراسری و جامع بوده و حدود 3 هزار فرمانده در تهران وسایر شهرهای کشور دعوت شده‌اند.

امیر حاتمی همچنین اظهار کرد:‌در این گردهمایی یک فرمانده شاخص از ارتش سپاه ، وزارت دفاع و نیروی انتظامی ، اداره کل نیروهای مسلح ، انتخاب می‌شود و همچنین از یک شهید شاخص نیز در تهران و استان‌ها نیز تجلیل می‌شود.

وی با گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد:‌دفاع مقدس یک قطعه تاریخی افتخارآمیز برای ملت ایران است و به فرمایش رهبری دفاع مقدس یک گنجینه است و ما باید از این گنجینه استفاده کنیم.

وی در ادامه با اشاره به این‌که در دفاع مقدس و در اوج تحریم‌ها، استعدادها و خلاقیت‌ها شکوفا شد افزود: ما متوجه شدیم تنها راه مقاومت، عزم و اراده‌ی جهادی و توکل به خدا است. دشمنان در دوران جنگ تحمیلی امدادهای غیبی را درک نمی‌کردند اما ما آن را با تمام وجود حفظ کردیم.

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پایان با بیان این‌که تا زمانی که رژیم عراق در جبهه استکبار بود جنایاتش نادیده گرفته می شد افزود: اما پس از آنکه او از جبهه استکبار خارج شد همه علیه وی متحد شدند. این اتفاق در مورد داعش هم رخ داد. آنها تا زمانی که به خواسته‌ی غرب عمل می‌کردند مورد حمایت آنها بودند اما پس از آنکه به خواسته‌ی آنها در عراق عمل نکردند غرب علیه آنها متحد شد. ملت ایران این ملاک‌های دوگانه را در دوران دفاع مقدس به خوبی کشف کرد.

به گفته‌ی وی وزیر دفاع نیز به مناسبت هفته دفاع مقدس پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران سخنرانی خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N510168