حجت‌الاسلام ابراهیمی گفت‌وگو با ایلنا:| 206379

مواضع حجت‌الاسلام دعاگو با بسیاری از ائمه جمعه متفاوت بود

سیاست داخلی

مردم علاقه خاصی به خطبه‌های حجت‌الاسلام دعاگو داشتند، چراکه او هیچ‌گاه تحت تاثیر جریان و گروه خاصی نبود و به آنچه می‌گفت باور داشت.

یک عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: مواضع حجت‌الاسلام دعاگو با بسیاری از ائمه جمعه متفاوت بود و آنچه را که باور داشت شجاعانه در گفتارش تبیین می‌کرد، ولو اینکه با مزاج برخی سازگار نبود.

حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به شخصیت امام جمعه شمیرانات که روز گذشته دار فانی را وداع گفت، عنوان کرد: حجت‌الاسلام دعاگو یک چهره انقلابی، زجرکشیده و زندان‌رفته بود که همواره در طول تاریخ انقلاب مواضع معتدلی داشت.

وی افزود: حجت‌الاسلام دعاگو فردی دلسوز و علاقه‌مند به ارتقای نظام جمهوری اسلامی بود و در سمت‌های مختلف همواره انجام وظیفه کرد. او همواره در‌ آموزش و پرورش، صدا و سیما و مدتی نیز در دفتر مقام معظم رهبری کار کرد. وی از ابتدای انقلاب امام جمعه شمیرانات بود و مدتی نیز به عنوان نماینده رهبری در رابطه با دانشجویان خارج از کشور خدمت می‌کرد.

عضو جامعه روحانیت مبارز با اشاره به اینکه حجت‌الاسلام دعاگو در سال‌های پس از انقلاب مصلای خوبی ساخته بود و کارهای فرهنگی ارزشمندی انجام داد، گفت: من حجت‌الاسلام دعاگو را از نزدیک می‌شناختم. وی انسانی سالم و دارای همت عالی، مناعت طبع و استقلال رای بود.

حجت‌الاسلام ابراهیمی با بیان اینکه امام جمعه شمیرانات آنچه را باور داشت، تحلیل و در خطبه‌های خود ارائه می‌کرد، گفت: خطبه‌های وی در دوران مختلف متفاوت بود، او در همه دولت‌ها مواضع خاصی داشت.

وی با تاکید بر اینکه مواضع حجت‌الاسلام دعاگو با بسیاری از ائمه جمعه متفاوت بود، گفت: خطبه‌های وی بسیار حساب شده بود. حجت‌الاسلام دعاگو پیش از خطبه‌ها همواره مطالب خود را یادداشت می‌کرد و حتی تلاش می‌کرد پس از انجام خطبه‌ها آن‌ها را به رسانه‌ها انتقال دهد.

حجت‌الاسلام ابراهیمی افزود: دعاگو آنچه را که باور داشت شجاعانه در گفتارش تبیین می‌کرد، ولو اینکه با مزاج برخی سازگار نبود. اما برحسب استقلال رای که داشت، مطالبی را که به ذهنش می‌رسید، در هر مقطعی بیان می‌کرد و این ویژگی از نکات برجسته خطبه‌های او بود.

وی ادامه داد: مردم علاقه خاصی به خطبه‌های حجت‌الاسلام دعاگو داشتند، چراکه او هیچ‌گاه تحت تاثیر جریان و گروه خاصی نبود و به آنچه می‌گفت باور داشت.

این عضو جامعیت روحانیت مبارز ضمن بیان تسلیت به فرزندان و اطرافیان امام جمعه شمیرانات برای مرحوم دعاگو غفران و برای بازماندگان از خدا درخواست صبر کرد.

وی گفت: قرار است فردا علمای استان خراسان در مراسم تشییع حجت‌الاسلام دعاگو که ساعت 9 از مقابل مسجد جوزستان انجام خواهد شد، حضور داشته باشند.

کد N510101