۱
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس:

تحریم‌های غرب موجب تقویت روحیه اتکا به خود شد/ ایران با تمام توان با تروریسم مبارزه می‌کند

  • ۲بازدید
  • ۱ رای
  • ۰ دیدگاه
مجلس

علاءالین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در دیدار با همتای کنیایی خود گفت: ایران با تمام توان با تروریسم مبارزه می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد یوسف حاجی رئیس کمیسیون امنیت ملی و روابط خارجی مجلس سنا کنیا عصر دیروز شنبه(29 شهریور) با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به مناسبات دوستانه دو کشور، بر لزوم تقویت همکاری های ایران و کنیا در همه زمینه ها به ویژه در عرصه پارلمانی تاکید کرد و افزود: افزایش مراودات پارلمانی موجب گسترش ارتباطات دو کشور در زمینه های گوناگون از جمله روابط اقتصادی و تجاری می‌شود.

وی بر همین اساس افزود: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از روند گسترش مناسبات دوستانه دو کشور در عرصه های مختلف و مورد علاقه حمایت می کند.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به تحریم های ناعادلانه غرب علیه کشورمان گفت: تحریم های غرب علیه جمهوری اسلامی ایران در طول سه دهه گذشته موجب تقویت روحیه ایستادگی و اتکا به خود شد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: برخلاف تصور طراحان و مجریان تحریم های ظالمانه علیه ایران، کشور ما حرکت به سمت مسیر پیشرفت را با سرعت زیادی آغاز کرد.

بروجردی در ادامه تروریسم را یک تهدید جهانی خواند و گفت: جمهوری اسلامی ایران برخلاف آمریکا و متحدانش که از مسببان اصلی رشد و گسترش تروریسم در جهان هستند، با تمام توان با تروریسم مبارزه می کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان دیدار از آمادگی مجلس شورای اسلامی برای تسهیل روند انتقال تجربیات و پیشرفتهای ایران در زمینه های گوناگون به  کنیا خبر داد.
محمد یوسف حاجی رئیس کمیسیون امنیت ملی و روابط خارجی مجلس سنای کنیا نیز در ادامه همین دیدار با ابراز خرسندی از سفر به کشورمان گفت: گسترش مناسبات با جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری مهم و تاثیرگذار در منطقه مورد توجه پارلمان و دولت کنیا قرار دارد.
وی افزود: مشاهده وضعیت کنونی ایران اثبات می کند این کشور علیرغم فشارهای خارجی و تحریم ها به پیشرفتهای غیرقابل برگشتی در زمینه های مختلف از جمله دستیابی به فناوری صلح آمیز هسته ای نایل شده است.

وی در پایان ضمن تحسین پیشرفتها و دستاوردهای کشورمان در زمینه های مختلف علمی، صنعتی، فناوری، بهره مندی کشورش از این دستاوردها را خواستار گردید.
 

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.