اپوزیسیون چپ‌گرای یونان از محافظه‌کاران پیشی گرفت

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد، در بحبوحه افزایش گمانه‌زنی‌ها درباره اینکه انتخاب یک رئیس جمهور جدید باعث انتخابات زود هنگام می‌شود، حزب اپوزیسیون چپ گرای Syriza یونان از محافظه کاران در ائتلاف حاکم پیشی گرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، انتخاب رئیس جمهوری جدید یونان در اوایل 2015 باعث متشنج شدن صحنه سیاسی این کشور شده و احتمال برگزاری انتخابات زودهنگام را پیش از پایان دوره زمامداری دولت کنونی در سال 2016 به وجود آورده است. از طرفی اپوزیسیون نیز اعلام کرده که کاندیدای پیشنهادی دولت را برای پست ریاست جمهوری تحریم می‌کند.

ائتلاف آنتونیس ساماراس، نخست وزیر یونان با 154 نماینده در پارلمان 300 کرسی، مذاکرات انتخاباتی را کم اهمیت جلوه داده اما نیازمند حمایت 180 قانونگذار برای انتخاب رئیس جمهور جدید است.

در نظرسنجی MRB Hellas برای هفته نامه "ریل نیوز" مشخص شد حزب اپوزیسیون و مخالف ریاضت اقتصادی Syriza اگر انتخابات همین الان برگزار شود 30 درصد آرا را کسب می‌کند و همین امر نشان می‌دهد که این حزب 7 / 4 درصد از حزب محافظه کاران نیو دموکراسی ساماراس پیشی گرفته است.

حزب اپوزیسیون در نظرسنجی ماه ژوئیه 2014، 1 / 2 درصد جلوتر از محافظه کاران بود.

این نظرسنجی جدید همچنین نشان داد 2 / 52 درصد یونانی‌ها خواهان برگزاری انتخابات زود هنگام نیستند.

حزب راست افراطی گلدن داون نیز که رهبری و قانون گذاران ارشد آن به اتهام پیوستن به یک سازمان جنایتکار پس از کشته شدن یک خواننده رپ ضد فاشیست در سال گذشته میلادی در زندان به سر می‌برند، در مقام سوم قرار دارد.

نظرسنجی دیگر توسط موسسه ALCO برای روزنامه Proto Thema نشان داد که حزب Syriza با 28 درصد در مقابل 8 / 23 درصد حزب محافظه کاران پیشرو است.

انتهای پیام

کد N510013