معاون نخست‌وزیر روسیه: به دنبال تحریم‌های تلافی‌جویانه جدید علیه غرب نیستیم

روسيه,اوكراين

معاون نخست‌وزیر روسیه گفت: مسکو به دنبال بسته جدیدی از اقدامات تلافی جویانه علیه تحریم‌های غرب نیست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، دولت‌های غرب تحریم‌های خود علیه روسیه را به خاطر مسلح کردن جدایی طلبان شرق اوکراین تشدید کرده‌اند و مسکو نیز با اعمال تحریم‌هایی بر واردات بسیاری از محصولات غذایی دست به اقدامی تلافی جویانه علیه تحریم‌های اعمال شده بر بخش‌های مالی و انرژی کشورش زد.

مسکو همچنین اقدامات بیشتر در صنایع هواپیمایی، کشتی‌سازی و اتومبیل سازی در نظر گرفته است که شامل تحریم‌ واردات خودرو و البسه می‌شود.

در همین حال آرکادی دوورکوویچ، معاون نخست‌وزیر روسیه گفت: این تحریم‌ها به مذاکره گذاشته نمی‌شوند و اولویت‌ ما نیستند.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه گفت: تحریم‌های مسکو با هدف تنبیه کشورهای غربی اعمال نشده بلکه قصد دارد این کشور را در توانایی اقتصادی و تقویت رقابت به چالش بکشد.

الکسی اولیوکایف، وزیر اقتصاد روسیه نیز گفت: تشدید اقدامات تلافی جویانه بی‌فایده است و انتظار دارم که غرب نیز دست از اعمال تحریم‌های جدید برداشته و به جنگ تجاری پایان دهد.

وی در حاشیه یک نشست اقتصادی در تفریگاه سوچی به خبرنگاران گفت: ما باید برای واکنش آماده شویم اما نه با اعمال تحریم‌های متقابل چرا که به نظر من این اقدام بی‌فایده است بلکه با حمایت از بخش‌هایی که تحت تحریم قرار گرفته‌اند.

انتهای پیام

کد N509986