اعلام آمادگی سیسی برای مقابله با گروه داعش

ایسنا نوشت:

رئیس جمهوری مصر بر آمادگی کشور خود برای ارائه کمک و حمایت جهت مقابله با گروه داعش تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر در مصاحبه با خبرگزاری آسوشیتدپرس، تاکید کرد: مصر الگویی برای مقابله با تروریسم است و واشنگتن که رهبری ائتلاف بین‌المللی مقابله با گروه "دولت اسلامی" (داعش) را در سوریه و عراق را برعهده دارد، باید به این مساله توجه کند.

وی درخصوص این که آیا کشورش اجازه استفاده از نیروهای هوایی یا ارائه حمایت لجستیکی مصر از حملات هوایی علیه گروه داعش را خواهد داد یا خیر، گفت: ما کاملا به ارائه کمک و حمایت پایبندیم و هر اقدامی که لازم باشد اتخاذ خواهیم کرد.

سیسی تاکید کرد: من از یک سال پیش هشدار داده بودم که منطقه ممکن است با خطر بزرگی از سوی گروه‌های تندرو مواجه شود اما هیچ کس به رخدادها توجه نکرد تا اینکه شاهد چنین رخدادهایی در عراق شدیم و دیدیم که گروه داعش به مرزهای عراق و سوریه حمله کرد.

وی اعزام نیروهای مصری به عراق را بعید دانست و گفت: ارتش عراق توانایی کافی برای مقابله با تروریست‌ها را دارد و در حال حاضر مساله اصلی مساله نیروهای زمینی که از خارج وارد عراق شوند، نیست.

سیسی همچنین تاکید کرد: هرگونه استراتژی‌ای باید از طریق برخورد با دلایلی که موجب گسترش تندروی و تروریسم می‌شود انجام شوند و از جمله اقداماتی که باید برای مقابله با تندروی و تروریسم اتخاذ کرد مقابله با فقر، بهبود وضعیت آموزشی و همچنین خطابه‌های دینی است.

5252

کد N509907