اسد: ژنو 3 برگزار نخواهد شد

بشار اسد با بیان اینکه کنفرانس ژنو 3 برگزار نخواهد شد، اعلام کرد: اگر مخالفان خواهان مذاکره هستند، مکان مناسب برای مذاکره در دمشق است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه المنار لبنان، منابع غربی آگاه به نقل از استفان دی میستورا، فرستاده سازمان ملل به سوریه اعلام کردند که بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در دیدار با وی اعلام کرده است که کنفرانس ژنو 3 برگزار نخواهد شد.

به گفته این منابع، اسد گفته است: اگر مخالفان سوری خواهان مذاکره هستند، مکان مناسب برای مذاکره اینجا در دمشق است، پس به دمشق بیایند و ما تمام ضمانت‌ها را به هر یک از نمایندگان آن‌ها که به سوریه بیاید، ارائه می‌دهیم.

منابع به نقل از دی میستورا اعلام کردند که سفر وی به دمشق برای آگاهی از اوضاع بوده است و بر خلاف آنچه که برخی از منابع گفته‌اند، وی طرحی برای اجرای فعالیت خاصی ندارد و رویکرد یا توافق بین‌المللی یا توافقی میان روسیه و آمریکا برای مطرح کردن برگزاری نشست ژنو دیگری وجود ندارد.

همچنین گفته شده است که برخی از افرادی که در گروه فرستاده سازمان ملل در سوریه فعالیت می‌کنند، در آینده‌ نزدیک استعفا خواهند داد و به کشورهای خود باز خواهند گشت. اکثریت اعضای این گروه که با فرستاده جدید سازمان ملل همکاری دارند، در گذشته با اخضر الابراهیمی،‌ فرستاده سابق سازمان ملل به سوریه فعالیت می‌کردند.

انتهای پیام

کد N509885