یک کارشناس حوزه مسجد:

حکام عربی منطقه با حمایت از داعش و اسرائیل شریک جرم آن‌ها هستند

رژيم صهيونيستي,غزه,مسجد,داعش

یک کارشناس حوزه مسجد، حکام فاسد منطقه را شریک جرم جنایات اسرائیل و داعش به خصوص در تخریب مساجد دانست.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدجلال مجد هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، درباره اهمیت و جایگاه مسجدالاقصی و قبة‌الصخره برای جامه اسلامی اظهار کرد: مسجد الاقصی و قبة الصخره از مظاهر مهم جامعه اسلامی هستند که از ارج و قرب فراوانی نزد خداوند متعال برخوردارند.

وی بیان کرد: اتفاقات تاریخی مهمی در این مکان‌های مقدس در دوران پیامبران مختلف رخ داده است که این اتفاقات نماد یکتاپرستی و مبارزه با ظلم و جور بوده‌اند.

این کارشناس حوزه مسجد هتک حرمت به حریم مسجدالاقصی را دارای پیامی روشن دانست و افزود: هتک حرمت به مسجد الاقصی یک پیام روشن دارد آن هم بر افراشته شدن پرچم ظلم و ستمگری در جامعه است.

مجد هاشمی ادامه داد: بعد از هتک حرمت به مسجد الاقصی در حدود 40 سال قبل دامنه اشغالگری اشغالگران قدس افزایش یافت و آن‌ها میزان شهرک سازی خود را افزایش دادند.

وی سکوت مسلمانان در برابر هتک حرمت به مسجد الاقصی را خفت بار دانست و تاکید کرد: مسلمانان خفت سکوت در برابر هتک حرمت به مسجد الاقصی را بر نمی‌تابند و به همین دلیل با مطرح شدن روز جهانی مسجد به دنبال اعتراض به این جنایت صهیونیست‌ها هستند.

این کارشناس حوزه مسجد به تخریب 200 مسجد در نوار غزه طی حملات رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: تخریب 200 مسجد در نوار غزه نشان از پستی رژیم صهیونیستی و تداوم دشمنی این رژیم منحوس با فرهنگ و تمدن اسلامی دارد.

مجد هاشمی با انتقاد از سکوت برخی از حکام عربی در برابر جنایات صهیونیست‌ها در نوار غزه خاطرنشان کرد: در حملات اخیر صهیونیست‌ها به نوار غزه اوج وابستگی حکام عربی منطقه به استکبار جهانی آشکار شد و آن‌ها در برابر کودک کشی صهیونیست‌ها هم سکوت کردند.

وی ادامه داد: کودک کشی اسرائیل جنایتکار حتی واکنش ملت‌های غیر مسلمانان جهان را هم بر انگیخت اما حاکمان فاسد عربی منطقه با سکوت خفت بار خود شریک جرم این جنایات شدند.

این کارشناس حوزه مسجد حمایت مالی برخی از کشورهای منطقه از گروه فاسد داعش را هم صورتی دیگر از وابستگی این کشورها دانست و گفت: گروه داعش که با اصل اسلام مخالف است و چهره اسلام را تخریب می‌کند همواره مورد حمایت کشورهای فاسد منطقه قرار می‌گیرد.

مجد هاشمی در پایان گفت: حمایت کشورهایی نظیر قطر و عربستان از گروه داعش مخالفت آشکار آن‌ها با فرهنگ و مفاهیم اسلامی را بیش از گذشته اثبات می‌کند.

انتهای پیام

کد N509667