ملادنف در دیدار با ظریف :

هرگونه دخالت خارجی در عراق می‌تواند شرایط فعلی را دشوارتر کند

سیاست خارجی

نماینده دبیرکل سازمان ملل در عراق نیز در این دیدار با اشاره به شرایط سخت و پیچیده عراق تاکید کرد: هرگونه دخالت خارجی در این کشور می تواند شرایط فعلی را دشوارتر کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، نیکولای ملادنف، نماینده دبیر کل سازمان ملل متحد در عراق پیش از ظهر امروز با حضور در محل اقامت محمد جواد ظریف با ایشان دیدار کرد.

در این ملاقات وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تبیین اهداف سفر اخیر خود به عراق اظهار داشت: ثبات و امنیت عراق و توسعه و پیشرفت این کشور و تقویت مناسبات همه جانبه فیما بین تهران و بغداد از اهمیت راهبردی برای جمهوری اسلامی ایران برخوردار است. وی افزود: در تحولات اخیر و زمانی که دیگران مشغول تدارک برگزاری یک اجلاس نمایشی بودند، عملا و بطور جدی از دولت و مردم عراق برای رفع تهدید فوری گروه تروریستی داعش حمایت کردیم.

ظریف همکاری و رایزنی مستمر میان کشورهای منطقه برای حل مشکلات عراق و دفع خطر تروریزم در این کشور و منطقه را امری ضروری خواند و تاکید کرد: هر کشوری که قصد کمک به بهبود شرایط عراق را دارد باید با واقعیات آن کشور همراه باشد و روند سیاسی قانونی و انتخاب مردم را محترم شمارد.

 ملادنف نماینده دبیرکل سازمان ملل در عراق نیز در این دیدار با اشاره به شرایط سخت و پیچیده عراق تاکید کرد هرگونه دخالت خارجی در این کشور می تواند شرایط فعلی را دشوارتر کند.

وی مشارکت و همکاریهای منطقه ای برای برخورد جدی با مساله تروریزم را ضروری و آمادگی سازمان ملل برای ایفای نقش موثر در این زمینه اعلام کرد.

ملادنف ضمن تاکید بر ضرورت توجه به نیازها و خواسته های مردم عراق برای گذر از بحران فعلی خواستار تعامل سازنده و موثرتر جامعه جهانی در این باره شد.