رئوفیان: وزیر علوم باید با سعه صدر از بازی‌های سیاسی دوری کند

وزير علوم,آغاز سال تحصیلی

دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین گفت: وزیر علوم باید مطالبات دانشگاهیان و دانشجویان را با اعتدال و اتخاذ مشی میانه برآورده سازد.

ابوالقاسم رئوفیان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دانشجویان و دانشگاهیان را قشری گسترده در سراسر کشور با تاثیرگذاری بالا و گرایش‌های مختلف دانست و اظهار کرد: با شناختی که از رییس‌جمهور داریم امیدواریم در فرصت قانونی فرد مورد نظر برای وزارت علوم به مجلس معرفی شود و هر چه زودتر این وزارتخانه با وزیری فعال، تعامل‌گرا و آگاه به لحاظ علمی و فناوری و البته دارای تخصص و طراز مدیریتی بالا به کار خود ادامه دهد.

وی با اشاره به اینکه سرپرست یک وزارتخانه همان‌طور که اسمش پیداست اختیارات یک وزیر را ندارد تا بتواند نسبت به آنچه در شرح وظایف وزیر آمده است ورود پیدا کند، افزود: قطعا برنامه‌ریزی میان مدت و بلند مدت و عزل و نصب‌ها و تحولات مورد نیاز از عهده سرپرست یک وزارتخانه خارج است و به طور اساسی از این موضوعات مهم باز خواهد ماند بنابراین آسیب‌های بسیاری برای این وزارتخانه حساس و سرنوشت‌ساز که با عنوان وزارت علوم و فناوری مطرح است وجود دارد.

دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین با اشاره به شاخصه‌های مثبت شخصیت سرپرست فعلی وزارت علوم، گفت: آقای نجفی یک دوره عهده‌دار تصدی وزارت علوم بودند و در زمان مسئولیت‌شان بر آموزش و پرورش عملکرد خوبی داشتند اما قطعا رییس‌جمهور از معرفی آقای نجفی به مجلس به دلایلی باز خواهد ماند و خود ایشان هم به همین دلایل آمادگی پذیرش این وظیفه را ندارند.

این فعال سیاسی با اشاره به اینکه اداره وزارت علوم توسط سرپرست در آغاز سال تحصیلی آسیب‌هایی برای فضای دانشگاه‌ها خواهد داشت، خاطرنشان کرد: از جمله شرایطی که باید وزیر وزارتخانه علوم داشته باشد داشتن سعه صدر و دور بودن از هرگونه خط بازی‌های سیاسی است.

وی افزود: وزیر علوم باید در عزل و نصب‌ها به دور از خط بازی‌های سیاسی افراد واجدشرایط را برای مسئولیت‌ها بگمارد.

دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین با بیان اینکه اشکالاتی که مجلس به وزیر علوم گذشته وارد کرده است حتی‌المقدور به وزیر منتخبی که برای گرفتن رای اعتماد به مجلس معرفی می‌شود، نباید وارد باشد، گفت: رییس‌جمهور نباید بر اساس لج و لج‌بازی فرد مورد نظر خود را برای تصدی بر وزارت علوم معرفی کند بلکه باید به دور از عصبانیت و لج‌بازی فردی را معرفی کند که نظر مجلس، دانشگاهیان و دانشجویان تامین شود و بتواند وزیر خوبی برای کابینه یازدهم باشد.

رئوفیان خاطرنشان کرد: ‌امیدواریم با مطالعاتی که آقای روحانی در انتخاب فرد مورد نظر برای معرفی به مجلس خواهد داشت وزیر پیشنهادی برای وزارت علوم رای بالایی از مجلس کسب کند تا بتواند در این جایگاه خطیر به وظایف خود عمل کند.

انتهای پیام

کد N509616