پاکستان بدترین کشور از لحاظ وضعیت آزادی‌های مذهبی

یک سازمان وابسته به دولت آمریکا با انتقاد از وضعیت مذهبی در پاکستان اعلام کرد که این کشور دارای بدترین وضعیت آزادی‌های مذهبی در جهان است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری هند، سازمان مذکور با اظهار نگرانی نسبت به وخیم‌تر شدن وضعیت آزادی‌های مذهبی در پاکستان از جمله افزایش حملات علیه اقلیت‌های مذهبی نظیر مسیحی‌ها و هندوها، به قانونگذاران این کشور گفت: پاکستان دارای بدترین وضعیت آزادی‌های مذهبی در جهان است.

لانتوس سیووت، رئیس سازمان مستقل آزادی‌های مذهبی آمریکا در اظهارات خود خطاب به کمیته نظارت مجلس نمایندگان آمریکا و کمیته فرعی اصلاحات دولتی خاطرنشان ساخت: دولت قبلی و فعلی پاکستان نتوانستند حمایت کافی از قربانیان خشونت‌های مذهبی در این کشور به عمل آورده و مسببان این خشونت‌ها را دستگیر کنند.

وی خاطرنشان کرد: کمیته آزادی‌های مذهبی بین‌المللی از ژوئیه 2013 تا ژوئن 2014 ، 122 مورد خشونت فرقه‌ای در پاکستان ثبت کرده که منجر به 1200 حادثه از جمله فوت 430 نفر شده است.

وی در ادامه تاکید کرد: پاکستان نمایانگر بدترین وضعیت آزادی‌های مذهبی در جهان است و وضعیت مربوط به آزادی‌های مذهبی در این کشور به سبب خشونت‌های فرقه‌ای که عمدتا مسلمانان شیعه و همچنین مسیحیان هندوها هدف می‌گیرند به یکی از پایین ترین استانداردها رسیده است.

وی گفت: قوانین مجازات کفر در پاکستان و همچنین قوانین این کشور علیه احمدی‌ها عمدتا به منظور نقض آزادی‌های مذهبی و ایجاد محیط فرار از مجازات مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

به گفته وی کمیسیون آزادی‌های مذهبی بین‌المللی آمریکا از سال 2002 تا کنون توصیه کرده پاکستان در لبه کشورهای مشمول نگرانی ویژه قرار گیرد اما دولت آمریکا این کار را انجام نداده است.

انتهای پیام

کد N509454