حقیقت پور در گفتگو با مهر:

کاخ سفید به دنبال گدایی کردن ملاقات اوباما با روحانی است

مجلس

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاس خارجی مجلس همچنین درباره دیدار اوباما با رئیس جمهور کشورمان گفت: کاخ سفید به دنبال گدایی کردن ملاقات اوباما با روحانی است، آنها به این ملاقات نیازمند هستند.

منصور حقیقت پور، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر، با اشاره به سفر رئیس جمهور به نیویورک و سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: رئیس جمهور در این سخنرانی درباره لشگرکشی آمریکا به منطقه و مشکوک بودن این اقدام پرهزینه صحبت کند.

وی با اشاره به اینکه مجمع عمومی سازمان ملل محمل مناسبی برای پرداختن به آفت گروه های تندرو و افراطی در منطقه است افزود: حرکت های تند و افراطی ریشه در استراتژی و رفتار آمریکا دارد که این کشور مدعی مبارزه با داعش باید نسبت به خلق گروه های تندرو پاسخگو باشد.

نماینده مردم اردبیل ادامه داد: رئیس جمهور در نشست مجمع عمومی سازمان ملل درباره یک جانبه گرایی در سطح جهان سخنرانی کرده و بر لزوم حرکت جهان به سمت قطب بندی های جدید و رسمیت یافتن ساید مولفه های قدرت در سطح بین الملل تاکید کند.

حقیقت پور بر بی اثر بودن نقش سازمان ملل به عنوان یک نهاد بین المللی اشاره و خاطرنشان کرد: آقای روحانی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل به نارسا بودن این سازمان اشاره کرده و در حضور روسای جمهور سایر کشورها عنوان کند که امیدی نیست که این سازمان بتواند داد مظلومان جهان را از دست ظالمان بستاند.

این نماینده مجلس گفت: باید به گوش همگان برسد که سازمان ملل تحت کنترل عملیاتی کشورهای زورگو قرار دارد و نمونه آن اجازه ندادن به حضور نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل بود که از سوی کشورهای دخالت کننده در سازمان ملل رقم خورد.

وی پرداختن به برقراری امنیت در کل جهان و انتخاب روش های سهل و آسان برای تفاهم و توسعه امنیت را از دیگر موارد اولویت دار برای سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل از سوی رئیس جمهور دانست.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاس خارجی مجلس همچنین درباره دیدار اوباما با رئیس جمهور کشورمان گفت: کاخ سفید به دنبال گدایی کردن ملاقات اوباما با روحانی است، آنها به این ملاقات نیازمند هستند.

حقیقت پور افزود: به طور حتم آقای رئیس جمهور براساس جمع بندی مسئولان نظام رفتار خواهد کرد که در این صورت اگر دیدگاه های رهبری پایه و اساس قرار گیرد که حتما اینگونه است، اجازه ای برای دیدار در سطح روسای جمهور صادر نشده و نخواهد شد.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: ملاقات در سطح وزرای خارجه دو کشور انجام شده و هم اکنون نیز در حال انجام است اما در سطح روسای جمهور اجازه ای صادر نشده است.