۰
دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد:

حب دنیا سرمنشاء تمام مشکلات و گرفتاری‌ها است

  • ۱بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
پيامبر اكرم ص ,اسلام,مسجد

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گفت: برای پیشرفت کشور همه ما باید در تمام زمینه‌ها پیشرفت کنیم.

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گفت: برای پیشرفت کشور همه ما باید در تمام زمینه‌ها پیشرفت کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، حجت‌الاسلام و المسلمین حمیدرضا سلیمانی در آئین اختتامیه سومین کنگره ملی برگزیدگان و نخبگان فرهنگی روستاها و عشایر اظهار کرد: نقطه وحدت و همدلی همه ما مسجد است و برای استمرار این پیوند همه باید ارتباطمان با خانه خدا را حفظ کنیم.

وی افزود: در روایتی از پیامبر(ص) آمده است که انسان با آن چیزی محشور می‌شود که در دنیا به آن عشق می‌ورزیده است و به همین جهت همه ما باید تلاش کنیم تا محبوب واقعی را بشناسیم و در مسیر او حرکت کنیم.

سلیمانی خاطرنشان کرد: برخی دنیا را محبوب خود قرار می‌دهند و نمی‌دانند که حب دنیا سرمنشاء تمام مشکلات و گرفتاری‌ها است و برای آنکه گرفتار این مشکلات و سردرگمی‌ها نشویم پیامبر گرامی اسلام(ص) راهی را در برابر ما قرار داده‌اند.

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد تصریح کرد: پیامبر اکرم(ص) در حدیثی می‌فرمایند«هر کس خدا را دوست داشته باشد باید من را دوست داشته باشد و هرکس من را دوست دارد باید اهل بیت(ع) را دوست داشته باشد و هر که اهل بیت(ع) را دوست دارد بایستی با قرآن مانوس باشد و هر کس که با قرآن مانوس باشد باید با مساجد در ارتباط باشد».

وی اضافه کرد: بر این اساس پیامبر گرامی اسلام(ص) مسیر دقیق تعالی و سعادت را در برابر ما قرار داده‌اند و امروز نیز می‌بینیم که کشورهایی که گرفتار مکائد غرب هستند به این مشکلات گرفتار شدند و بنابراین همه ما باید تلاش کنیم تا محبوب واقعی را بشناسیم.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطر نشان کرد: باید فضای روستاها را فضایی معطر و پاک نگه داریم و در این مسیر از هیچ کوششی دریغ نکنیم.

سلیمانی گفت: اگر در گذشته ما در جبهه‌ها می‌جنگیدیم امروز دشمن وارد خانه ما شده است و 22 میلیون روستایی و 1.5 میلیون عشایر ایران نیز هدف دشمن قرار دارند بنابراین اگر روستاهای ما روستاهایی پاک و معطر باشند ما در این نبرد دست پیش را خواهیم داشت.

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد اظهار کرد: همه ما باید به رهنمودهای امام و رهبری توجه ویژه داشته باشیم و عمل به این تاکیدات مسلما بدون عزم ملی و مدیریت جهادی امکان‌پذیر نیست.

وی تاکید کرد: همه ما نیز به دو مساله بیش از پیش نیاز داریم، نخست آنکه باید روز به روز به دین و ایمانمان بیفزائیم و دوم آنکه روز به روز به علم و معلومات خود اضافه کنیم تا ان‌شاءالله شاهد رشد روزافزون نظام اسلامی باشیم.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.