در نشست شورای امنیت

عراقچی: ایران به حفظ بغداد، اربیل و آمرلی در مقابل داعش کمک کرد

عراق,سيدعباس عراقچي,داعش

معاون وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به کمک ایران به دولت عراق پیش از هر دولت دیگر برای مقابله با تهدیدات نیروهای داعش، گفت: دولت ایران آمادگی خود را برای کمک به دولت عراق و دولت‌های دیگر که مورد تهدید نیروهای داعش هستند اعلام می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سید عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه کشورمان روز جمعه در جلسه شورای امنیت درباره وضعیت عراق و مبارزه با داعش که با حضور کشورهای مختلف از جمله آمریکا در نیویورک برگزار شد افزود: جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری در منطقه است که برای مقابله با داعش هم این ظرفیت را دارد و هم برای کمک به دولت عراق وارد عمل شده است و با این کشور برای غلبه بر تهدیدات برآمده از داعش همکاری کرده است.

او اضافه کرد: ما برای حفظ بغداد، اربیل و آمرلی در مقابل نیروهای داعش کمک کرده‌ایم. ما در آن‌جا به همراه مشاوران و تجهیزات خود بیش از دیگران برای کمک به دولت عراق وارد صحنه شده‌ایم.

عراقچی ادامه داد: گروه تروریستی معروف به داعش یک پدیده جدید نیست بلکه همانند گروه‌هایی است که در نتیجه مداخله در عراق و در طول سال‌های اشغال و بی‌ثباتی به وجود آمدند توسعه یافته‌اند.

این خبر تکمیل می‌شود...

کد N508708