نارندرا مودی: مسلمانان هند به ساز القاعده نمی‌رقصند

القاعده,هند,داعش

نخست وزیر هند گفت، القاعده برای به خدمت گرفتن اعضایش در هند دچار چالش خواهد شد چراکه مسلمانان هند به ساز القاعده نمی‌رقصند.

نخست وزیر هند گفت، القاعده برای به خدمت گرفتن اعضایش در هند دچار چالش خواهد شد چراکه مسلمانان هند به ساز القاعده نمی‌رقصند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نارندرا مودی، نخست وزیر هند در مصاحبه ‌ای با شبکه خبری سی‌ان ان در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا القاعده در به خدمت گرفتن و عضوگیری از میان مسلمانان هند موفق بوده یا خیر؟ گفت: اگر هر کس فکر می‌کند که مسلمانان هند به ساز القاعده می‌رقصند، اشتباه فکر می‌کند. مسلمانان هند برای کشورشان زندگی می‌کنند و برای کشور خود جان می‌دهند آن‌ها هیچ چیز بدی برای کشورشان نمی‌خواهند.

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه چرا تعداد کمی از مسلمانان هند به القاعده پیوسته‌اند گفت: تروریسم یک بحران علیه بشریت است نه علیه کشور یا نژاد. بنابراین، ما باید با این رویه مقابله کنیم.

القاعده در حال حاضر اعلام کرده که اخیرا نخستین شاخه جنوب آسیایی خود را تشکیل داده است. هند با 175 مسلمان سومین جمعیت بزرگ مسلمانان را در جهان دارد.

روحانیون و رهبران مسلمان هند از صحبت‌های مودی استقبال کردند. مفتی مرک، روحانی مسلمان هند گفت: ما از آنچه که نخست‌وزیر هند گفت، استقبال می‌کنیم. سخنان مودی واکنشی به اتهامات افرادی است که می‌گویند، عاشق مبارزه هستیم و پاسخی است به آن‌هایی که تلاش می‌کنند تا تنش ایجاد کنند.

نجمه هپت الله، وزیر امور اقلیت و یکی از رهبران حزب حاکم بهاراتیاجاناتا گفت: مودی پیشتر این مسائل را به ما گفته بود. من خوشحالم که او امروز این سخنان را برای مردم بیان می‌کند. این سخنان، جوانان مسلمان را از پیوستن به القاعده و گیر افتادن در تله داعش منع می‌کند. اگر هنوز مودی را ضد مسلمان بدانند واقعا خنده‌دار است.

انتهای پیام

کد N508531