کاخ سفید: آموزش شورشیان سوری ماه‌ها زمان می‌برد

پس از تایید طرح آموزش شورشیان سوری در کنگره آمریکا، کاخ سفید اعلام کرد که آموزش و تجهیز شورشیان میانه‌روی سوری برای جنگ با افراط گرایان داعش چندین ماه زمان می‌برد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، سوزان رایس، مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا گفت: ما تلاش خود را می‌کنیم تا هرچه سریعتر این اقدامات انجام شود و با کشورهایی که میزبان آموزش می‌شوند، همکاری می‌کنیم. با این حال این روندی خواهد بود که ماه‌ها زمان می‌برد و نمی‌توان آن را یک شبه انجام داد.

رایس تاکید کرد: این یک برنامه آموزشی جدی است و ما به کارآزموده کردن کسانی که آموزش دیده و مجهزمی‌شوند، متعهدیم. اما با این حال این اقدامی نیست که یکی انتظار داشته باشد که سریع انجام شود و فورا به بار بنشیند.

ین طرح روز پنجشنبه هفته گذشته در کنگره آمریکا تایید شد و طبق آن شورشیان میانه‌روی سوری تجهیز شده و آموزش می‌بینند تا با حملات داعش در سوریه مقابله کنند. در همین حال باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا قول داده است تا نیروهای زمینی کشورش را در عراق و یا سوریه برای مبارزه با داعش مستقر نکند.

طبق این طرح اوباما باید هر 90 روز یکبار گزارش پیشرفت خود را به کنگره ارائه دهد و در آن گزارش ذکر شود که چه تعداد شورشی آموزش دیده‌اند، چه گروه‌های سوری‌ای برای مشارکت انتخاب شده‌اند و از تسلیحات و تجهیزات ارسالی چگونه استفاده می‌شود.

انتهای پیام

کد N508497