آزادی 46 زندانی جرائم غیرعمد خراسان‌شمالی در سال جاری

زندان,ستاد ديه,ديه,آزادي

مدیرعامل ستاد دیه خراسان شمالی از آزادی 46 زندانی جرائم غیرعمد در استان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

مدیرعامل ستاد دیه خراسان شمالی از آزادی 46 زندانی جرائم غیرعمد در استان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

رضا استاجی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه خراسان شمالی اظهار کرد: 46 زندانی جرائم غیر عمد با مشارکت ستاد دیه کشور و خیرین در استان آزاد شده‌اند.

وی با بیان این‌که «به حداقل رساندن آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد در دستور کار است» ادامه داد: متاسفانه پس از ایجاد بسترهای لازم برای آزاد سازی زندانیان، دوباره تعداد دیگری جایگزین می‌شوند.

استاجی با اشاره به برگزاری سه جشن گلریزان در شهرستان‌های بجنورد، شیران و اسفراین افزود: طی این گلریزان‌ها دو میلیارد و 800 میلیون ریال تعهد خیرین به منظور آزاد سازی زندانیان بوده است.

وی با بیان این‌که «بیشترین حجم زندانیان جرائم غیر عمد استان را محکومین مالی و غیر کلاهبرداری تشکیل می‌دهند» افزود: در حال حاضر 120 نفر از زندانیان جرائم غیر عمد در قالب محکومین پرداخت به دیه در حوادث رانندگی و کارگاهی، محکومیت‌های مالی غیر کلاهبرداری و محکومین پرداخت نفقه و مهریه در زندان به سر می‌برند.

استاجی گفت: سال گذشته 140 نفر از زندانیان جرائم غیر عمد با 50 میلیارد ریال بدهی از زندان آزاد شدند که با همکاری شوراهای حل اختلاف 50 درصد این بدهکاری تخفیف گرفته شده است.

وی یادآور شد: باقی مانده این بدهی نیز در قالب 20 میلیارد و 500 میلیون ریال از اعتبارات سفر رهبری، وام‌های بلاعوض و قرض الحسنه و کمک‌های ستاد دیه کشور و استان تامین و زندانیان آزاد شدند.

انتهای پیام

کد N508446