عباس: آماده عادی سازی روابط با اسرائیل هستیم

رژيم صهيونيستي,فلسطين

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین که به پاریس سفر کرده است اعلام کرد که کشورهای عربی در صورت عقب نشینی اسرائیل از اراضی اشغالی آماده به رسمیت شناختن این رژیم هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت الوطن العربی، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنانی در پاریس از نقش فرانسه در حل و فصل مساله فلسطین قدردانی کرده و گفت که بر روی تلاش‌های بیشتری برای برقراری صلح و دستیابی مردم فلسطین به آزادی و استقلالشان حساب باز می‌کند.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اظهار کرد که در صورت عقب نشینی رژیم صهیونیستی از اراضی اشغالی براساس مرزهای 1967 کشورهای عربی آماده به رسمیت شناختن این رژیم و عادی سازی روابط با آن هستند.

وی همچنین خواهان ترسیم مرزها میان فلسطین و اراضی اشغالی براساس مرزهای 1967 شده و تاکید کرد که مردم فلسطین این حق را دارند که در صلح زندگی کنند.

وی خاطرنشان کرد که فرانسه می‌تواند به سمت حمایت بین‌المللی برای اجرای طرح صلح عربی گام بردارد. ما از حمایت طرف‌های عربی برخوردار شدیم و در تلاشیم تا حمایت بیشتری برای مراجعه به شورای امنیت برای پایان اشغال‌گری‌ها به دست آوریم.

انتهای پیام

کد N508313