میرزایی:

بارزترین وجوه عملکرد دولت روحانی حضور در صحنه بین‌المللی است

سفر,نيويورك

یک عضو شورای مرکزی حزب جوانان ایران اسلامی، گفت: سفر رئیس جمهور به سازمان ملل بر طبق استراتژی دولت تدبیر و امید است. ممکن است سال دیگر ایشان احساس کنند که سفر برای سیاست‌های کشور مناسب نیست.

یک عضو شورای مرکزی حزب جوانان ایران اسلامی، گفت: سفر رئیس جمهور به سازمان ملل بر طبق استراتژی دولت تدبیر و امید است. ممکن است سال دیگر ایشان احساس کنند که سفر برای سیاست‌های کشور مناسب نیست.

محمد میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: ابتدا باید دانست که سفر رئیس جمهور به سازمان ملل از لحاظ ماهیتی چه ابعادی دارد. ما باید بدانیم که سفر سالانه رئیس جمهور به مجمع عمومی سازمان ملل الزامی ندارد. این سفری نیست که صد نفر هیأت همراه با خود برای نمایش ببریم.

وی ادامه داد: دولت تدبیر و امید کارهایش را بر طبق یک استراتژی انجام می‌دهد و این سفر نیز در ادامه سیاست‌هایش قرار دارد و به دنبال گشت و گذار نیست. ممکن است آقای رئیس جمهور سال دیگر احساس کنند که دولت و کشور احتیاجی به سفر به مجمع عمومی سازمان ملل ندارد. این مسأله وجه تمایز دولت فعلی با دولت قبل است.

این فعال سیاسی با اشاره به طرح پیشنهادی رئیس جمهور در سازمان ملل، گفت: با توجه به این طرح و شعاری که ایشان بر مبنای بازی برد- برد در سفر گذشته دادند استراتژی مذاکرات در دور جدید شکل گرفت و قفلش با تماس تلفنی رئیس جمهور آمریکا با رئیس جمهور ما باز شد.

وی همچنین گفت: به قول آقای ظریف در یک سال گذشته در زمینه مذاکرات به نتایجی رسیده‌ایم و به قول آقای عراقچی هنوز پرانتزها و حاشیه‌هایی وجود دارد. ما امیدواریم در سفر پیش روی آقای رئیس جمهور این حاشیه‌ها برطرف شود.

میرزایی با تأکید بر مثمر ثمر بودن سیاست خارجی دولت تدبیر و امید خاطرنشان کرد: بارزترین وجوه عملکرد دولت روحانی حضورش در صحنه بین‌المللی است. مجموعه سیاست‌گذاری دولت، سیاست خارجه و دستگاه دیپلماسی به طوری بود که نگاه دنیا را به طرز قابل قبولی نسبت به ایران تغییر داد.

وی همچنین تأکید کرد: سیاست این دولت به گونه‌ای بود که نه تنها از مواضع جمهوری اسلامی ایران خارج نشد و در قبال مسائلی چون روسیه، عراق، فلسطین و تروریست مواضع صریح و روشن خود را اعلام کرد بلکه با صحبت‌هایش دنیا امروز با حسن نیت به ما نگاه می‌کند.

انتهای پیام

کد N508292