دبیرکل جمعیت مستقل ایران اسلامی:

اگر غربی‌ها شعار سال گذشته رییس‌جمهور را جدی می‌گرفتند، امروز داعش در کار نبود

رييس‌جمهور,سازمان ملل متحد,نيويورك

دبیرکل جمعیت مستقل ایران اسلامی با بیان این‌که شعار نه افراط و نه تفریط باید سرلوحه سازمان ملل و کشورهای در حال توسعه باشد، گفت: رییس‌جمهور اولویت خود را در مجمع عمومی سازمان ملل مقابله با جنایات رژیم صهیونیستی و داعش قرار دهد.

قدرتعلی حشمتیان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به این که دولت یازدهم بیش از هر دولتی پس از انقلاب اسلامی با چالش‌های منتقدان و مخالفان خود روبرو بوده است، اظهار کرد: کمتر دولتی را سراغ داریم که از همان روزهای نخستین با هجمه سنگین منتقدان روبرو شده باشد.

دبیرکل جمعیت مستقل ایران اسلامی افزود: در گذشته انتقادات هنگامی بالا می‌گرفت که چند سالی از عمر دولت گذشته بود اما دولت یازدهم به دلیل این‌که با عنوان مستقل وارد عرصه شد با مخالفت تندروهای جریان‌های مختلف کشور قرار گرفت. تندروها برای مقابله با دولت از شرایط اعتدال گذشتند و به افراط و تفریط روی آوردند زیرا اعتدالگرایی دولت را برای خود مناسب نمی‌دیدند.

این فعال سیاسی در ادامه با اشاره به این‌که در سال گذشته رییس‌جمهور شعار جهان عاری از خشونت را در مجمع عمومی سازمان ملل مطرح کرد، اظهار کرد: ابرقدرت‌های خارجی و مخالفان داخلی این شعار را به شوخی گرفته و با موضع‌گیری‌های خود آینده سیاسی ایران را در ابهام قرار دادند.

وی همچنین اظهار کرد: از سویی مشاوران دولت نیز نتوانستند این شعار را به خوبی تبیین کنند. پیشنهاد من این است که دولت از مشاوره نخبگان مستقل خارج از دولت نیز برای تبیین این شعار و همچنین مطرح کردن مسائل جدید در سازمان ملل استفاده کند.

حشمتیان پیشنهاد کرد که رییس‌جمهور و تیم همراه وی امسال در سازمان ملل اولویت خود را مقابله با رژیم صهیونیستی داعش و تندروی‌ها قرار دهند.

دبیرکل جمعیت مستقل ایران اسلامی در پایان با بیان این‌که اگر شعار رییس‌جمهور در سال گذشته توسط کشورهای غربی جدی تلقی می‌شد امروز قطعا داعشی در کار نبود و رژیم صهیونیستی نیز جرات حملات وحشیانه را به مسلمانان نداشت، خاطرنشان کرد: مردم جهان باید با دموکراسی و توجه به آزاد‌اندیشی و احترام به عقاید و ارزش‌های کشورها آزادانه در چارچوب قانون در کنار یکدیگر زندگی کنند.

انتهای پیام

کد N508209