آخرین تحولات یمن/

دیدار رئیس‌جمهور یمن با سفرای 10 کشور عربی/ حمایت کامل قبایل از اعتراضات ضدحکومتی

آفریقا و خاورمیانه

دیدار رئیس جمهور یمن با سفرای 10 کشور عربی در راستای حل بحران این کشور و تکذیب حمله به ساختمان رادیو و تلویزیون یمن توسط جنبش انصارالله از جمله آخرین تحولات یمن محسوب می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، "عبدربه منصور هادی" رئیس جمهور یمن امروز سفرای 10 کشور عربی را در صنعاء به حضور پذیرفت.

این دیدار در راستای طرح کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در راستای حل بحران در یمن صورت گرفت.

در همین حال رئیس جمهور یمن در اظهاراتی مدعی شد که تحولات اخیر در صنعاء در راستای انجام یک کودتا است.

دیگر تحولات یمن به شرح زیر است:

- "علی القحوم" از اعضای دفتر رسانه‌ای جنبش انصارالله یمن (که به طور گسترده هواداران آن در جریان اعتراضات مردمی حضور دارند) اخبار منتشر شده درباره حمله انصارالله به ساختمان رادیو و تلویزیون یمن در صنعاء را تکذیب کرد و افزود: انصارالله هیچ ساختمان دولتی را هدف حمله قرار نداده است.

- "محمد عبدالسلام" سخنگوی رسمی انصارالله با اشاره به شرایط سخت مردم در جریان تظاهرات علیه دولت یمن، از هوشیاری و حس وطن دوستانه مردم ساکن صنعاء که در صدد حفظ رویکرد مسالمت آمیز این اعتراضات هستند، تمجید کرد.

- قبایل یمنی "مناخه"، "بنی مطر" و "الحیمتین" حمایت کامل خود را از قیام مردم یمن اعلام کرده و تاکید کردند که اجازه حمله به مردم را نمی‌دهند.

- شبکه الجزیره در گزارشی اعلام کرد: مذاکرات میان دولت یمن و حوثی‌ها به خوبی پیش می‌رود و پیش نویس نهایی این توافقنامه در انتظار امضای رهبر حوثی‌ها است. این شبکه اعلام کرده که دو طرف درباره تشکیل دولت جدید، کاهش قیمت مشتقات نفتی و پایان دادن به اعتراضات و تحصن‌ها در صنعاء به توافق رسیده‌اند.

این شبکه مدعی شد که این مذاکرات به مراحل پایانی خود رسیده و تنها اختلافاتی کوچک بر رسیدن به توافق کامل باقی مانده است.