علم‌الهدی: حرکت‌های افراطی تحت عنوان امر به معروف و نهی از منکر آب ریختن به آسیاب دشمن است

سید احمد علم الهدی,وزارت خارجه

امام جمعه مشهد گفت: اقدام وزارت امور خارجه دولت تدبیر و امید در اجرای فرامین رهبر فرزانه انقلاب برای نپذیرفتن دعوت ائتلاف آمریکا برای مقابله با گروه تروریستی داعش که دست پرورده استکبار است جای تقدیر و تشکر دارد.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله احمد علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مشهد افزود: عملکرد مسوولان وزارت امور خارجه بدنبال فرمایش رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر اینکه «هر مراجعه‌ای که از سوی آمریکا برای مقابله با داعش شد، شما دست رد بزنید» نشانگر پیروی از مشی رهبری است.

وی خاطر نشان کرد: عمل به ارزش‌های ولایی در هر بخش از فعالیت‌های دولت تدبیر و امید که مشاهده شود، جای قدردانی دارد.

به گفته آیت‌الله علم‌الهدی مقابله و برخورد با گروه تروریستی داعش که با اقدامات فجیع و وحشیانه خود به قتل عام زنان، مردان و کودکان می‌پردازند، اگرچه عواطف و احساسات هر انسانی را جریحه دار کرده اما هم پیمانی با دشمنان به اسم براندازی با داعش جای تامل دارد.

وی در ادامه تصریح کرد: رهبر فرزانه انقلاب با بصیرت و تدبیر متذکر شدند که گروه‌های طالبان، القاعده، وهابیون، داعش و رژیم غاصب صهیونیستی تروریسم بوده و مولود نامشروع آمریکا هستند.

خطیب جمعه مشهد گفت: باید در فضای سیاسی دنبال رو رهبر فرزانه انقلاب باشیم چرا که معظم له همانند امام هشتم هم از بصیرت و هم از صبر و مقاومت برخوردار هستند.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: دوران زندگی امام رضا(ع) همراه با فتنه و توطئه‌های زیادی بود و آن حضرت با شناخت از عمق فتنه با بصیرت و صبر برخورد می‌کردند.

وی با بیان اینکه فضای سیاسی کشور اکنون متناسب با فضای زندگی امام رضا(ع) در آن دوران است، افزود: هم اکنون ما نیز در مقابل توطئه‌ها و فتنه‌ها قرار داریم که خوشبختانه رهبر فرزانه با بصیرت، مردم و مسولان را راهنمایی و هدایت می‌کنند.

خطیب جمعه مشهد مقدس تاکید کرد: در شرایط کنونی بصیرت، صبر و مقاومت در برابر توطئه دشمنان هم در روابط خارجی و هم در روابط داخلی از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی افزود: مردم باید توجه داشته باشید که حرکت‌های افراطی تحت عنوان امر به معروف و نهی از منکر آب ریختن به آسیاب دشمن محسوب می‌شود.

آیت‌الله علم الهدی با تاکید براینکه باید دنبال رو رهبری در همه زمینه باشیم گفت: نباید بگذاریم دشمن با نام دین و واجب شرعی مردم را گول بزند.

وی به روزهای زیارتی امام هشتم (ع) اشاره کرد و گفت: ۲۳ ذی القعهده که یکی از چهار روایت شهادت امام رضا(ع) می‌باشد و همچنین ۲۵ ذی‌القعهده روز حرکت آن حضرت از مدینه به مرو روزهای زیارتی می‌باشند.

 

45503

کد N508014