جنتی: آن‌ها که حقیقت فتنه را با سکوت انکار کردند مستحق نفرین اند/ عربستان شعبه‌ای از اسرائیل است

احمد جنتی,فتنه حوادث پس از انتخابات خرداد88 ,داعش,ایالات متحده آمریکا,عربستان,رژیم صهیونیستی

خطیب موقت نمازجمعه تهران با بیان اینکه از شاخه‌های حرکت ضدانقلابی فتنه، حذف نیروهای انقلابی است، گفت: در وزارتخانه‌ای ۷۴ مهندس انقلابی را به اسم بی سواد بیرون کردند در حالی که سوابق این ۷۴ نفر منتشر شده و موجود است.

به گزارش تسنیم، آیت‌الله احمد جنتی در نماز عبادی-سیاسی جمعه این هفته در تهران، با اشاره به سلامت مقام معظم رهبری پس از انجام عمل جراحی گفت: به درگاه خداوند شکر می‌کنیم که رهبری عزیز سلامت‌شان را به دست آوردند و با نشاط به خانه بازگشتند و الحمدالله از داخل و خارج کشور سیل احساسات مقدس به سوی ایشان روانه شد و همه برای سلامت ایشان دعا و نذر کردند.

خطیب نماز جمعه تهران ضمن اشاره به اهمیت معنوی ایام پیش رو تاکید کرد: هر چه می‌توانیم از برکات این ایام استفاده کنیم، هر که می‌تواند در ایام دحوالارض روزه بگیرد و صدقه دهد. و دعای عرفه امام حسین هم در این ایام از عاشقانه‌ترین دعاها است.

وی ادامه داد: یک نکته را به یاد بیاورید امام حسین(ع) در مقابل جبل‌الرحمه با اشک جاری این دعا را خواند و بعد سر مقدس ایشان افتاد در گودال قتلگاه و رفت بالای نیزه ،ببینید در چه دنیای بدی زندگی می‌کنیم که خواننده دعای عرفه سر مقدسش بالای نی می‌رود.

آیت‌الله جنتی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: هشت سال جهاد خالص انجام شد و هیچ چیز جز قصد غربت در کار نبود و همه سرچشمه از رهبری و امام امت می‌گرفت.

وی تصریح کرد: غیر از دوران رسول‌الله در تاریخ سابقه ندارد، اگرچه باز با این دوران اختلافاتی دارد، اما این جهاد، جهاد فی سبیل الله بود و ذخیره بزرگی برای آینده ما است، عاشورا الهام بخش و درس آموزنده است برای بشر در طول تاریخ بوده و این جهاد الگو گرفته از عاشورا است.

آیت‌الله جنتی با بیان اینکه باید این دفاع مقدس را به عنوان تجربه و ذخیره تاریخی و معنوی حفظش کنیم و دوستان ما در این وادی خوب کار می‌کنند، اظهار داشت: جوانی که با دفاع مقدس آشنا شود، دیگر با فرهنگ غرب آلوده نمی‌شود. باید این سرمایه را حفظ کرد و نشان داد جایی که ایمان و بصیرت و استقامت باشد، نصرت خدا جاری می‌شود و البته هم رسانه‌ها باید در این قضیه کار کنند و هم خود رزمندگان خاطرات خود را ثبت کنند و به ما هدیه دهند.

وی ادامه داد: بعضی از یادداشت‌ها و خاطرات جنگ شاید بیش از ۱۵۰ مرتبه چاپ شده است. ما باید از خون شهدا پاسداری کنیم و نگذاریم این خون پایمال شود، چرا که ما در جهاد اکبر هستیم.

خطیب نمازجمعه تهران تاکید کرد: دشمن می‌خواهد عقاید را تخریب کند و فحشا را در جامعه رشد دهد تا نیروهای انقلابی رشد نکنند و می‌خواهد فرهنگ غرب را جایگزین کند.

آیت‌الله جنتی با اشاره به فتنه سال ۸۸ یادآور شد: عزیزان برادر و خواهر از فتنه درس بگیرید و بیدار شوید. دلمان نمی‌آید نفرین کنیم، اما آن‌ها که حقیقت فتنه را با سکوت خود انکار کردند، استحقاق نفرین دارند. این‌ها فتنه را نادیده گرفتند و قبول ندارند. خب چه چیزی را قبول ندارید؟ مگر اسرائیل نگفت این‌ها (فتنه‌گران) بزرگترین سرمایه ما هستند؟

خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: رهبر انقلاب در ملاقات هیئت دولت فرمودند فتنه خط قرمز ماست. چقدر رهبری در مورد فتنه حرف زده‌اند؟ ایشان می‌داند عده‌ای می‌خواهند فتنه را ادامه دهند و شکست خود را جبران کنند. کسی که فتنه را قبول ندارد در ولایتش باید شک کرد.

جنتی با تاکید بر اینکه از شاخه‌های این حرکت ضد انقلابی حذف نیروهای انقلابی است، بیان داشت: رهبری فرمودند به اسم اعتدال نیروهای مومن را کنار نزنید. پس چرا در وزارتخانه‌ای ۷۴ مهندس را با سطح بالای علمی به اسم بی سواد بیرون می‌کنند. که در نهایت، این مهندسین جدول ارائه کردند که سوابق تحصیلی ما این است و ما رتبه بالای علمی داریم، چه کسی باید به این رفتارها اعتراض کند. دارند اینگونه بچه‌های انقلابی را حذف می‌کنند. این‌ها بروند، مشخص است که کسانی می‌آیند که فتنه دوست‌اند و یار فتنه گران.

وی افزود: مقام معظم رهبری فرمودند نمایندگان به تعهدشان عمل کنند. تریبون مجلس باید جلوی این کار را بگیرد. در وزارت علوم هم دارند این بچه‌ها را حذف می‌کنند و اگر این‌ها بروند فتنه‌گران و یاران فتنه می‌آیند و مسلط می‌شوند.

خطیب نماز جمعه تهران بیان داشت: امسال را رهبر انقلاب سال فرهنگ و اقتصاد نامیدند. به فرهنگ باید بپردازیم و این فرهنگ است که همه چیز را درست می‌کند. اصلاح باید از فرهنگ شروع شود. انقلاب باید از باطن شما باشد. چشم‌های بینای شما و همه انقلابیون باید نگران باشد که کجا فرهنگ اسلامی را تضعیف می‌کنند و اعتقادات را تخریب می‌کنند.

آیت‌الله جنتی در ادامه با اشاره به مسئله داعش گفت: رهبر عزیز آبروی آمریکا را در مسئله داعش بردند. کیست که نداند اسلحه این‌ها از کجا می‌آید از آمریکا و اسرائیل و عربستان تامین می‌شود؟ چه کسی به آن‌ها پول می دهد حالا آمریکا می‌گوید می‌خواهد با داعش مبارزه کند؟ خدا لعنتتان کند، داعش را چه کسی مگر تاسیس کرد جز آمریکا و اسرائیل و عربستان که شعبه‌ای از آمریکا و اسرائیل است؟

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید، اظهار داشت: با آغاز سال تحصیلی، مسئله دانشگاه‌ها و حوزه‌ها را داریم که مسئولیت سنگین دارند. چرا که دانشگاه و حوزه باید فرهنگ اسلامی را دفاع کرده و نگذارید افراد ناباب در دانشگاه‌ها نفوذ کنند و دنیا را به آخرت نفروشید، چرا که این دنیا می‌رود.

وی همچنین تاکید کرد: دانشگاه جای رشد علمی و فناوری است و باشگاه سیاسی سیاستمداران نیست.

 

45503

کد N507952