جنتی: ساکتین در مقابل فتنه استحقاق نفرین را دارند

ايران,نماز جمعه,احمد جنتي

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: کسانی که حقیقت فتنه را انکار کردند و یا با سکوت و چراغ سبز نشان دادنشان فتنه‌گران و خانواده‌های آنها را نادیده گرفتند، استحقاق نفرین را دارند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت‌الله احمد جنتی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به مرخص شدن مقام معظم رهبری از بیمارستان، اظهار کرد: خدا را شکر می‌کنیم که ایشان سلامتی خود را بازیافتند و عملی که انجام شد بسیار موفق بود و ایشان با سلامت و نشاط به خانه پر خیر و برکت‌شان برگشتند.

وی افزود: سیل عواطف و احساسات مردم از داخل و خارج کشور به طرف ایشان و بیت‌شان روانه شد. همه دعا و نذر و نیاز کردند و عواطف خود را نشان دادند و پیوندی بین داخل و خارج با رهبری به وجود آمد و ما نیز از خداوند می‌خواهیم دوستانشان را عزیز و دشمنانشان را ذلیل نمایند.

جنتی با تاکید بر اینکه باید از خون شهدا پاسداری کرد و اجازه نداد این خون پایمال شود، گفت: ما هم‌اکنون در جهاد اکبر هستیم و جنگ روانی داریم و این جنگ در حال تهدید ماست. دشمن می‌خواهد عقاید مسلمانان را تخریب کند و فحشا و منکر را در جامعه رشد دهد تا نیروهای انقلابی رشد پیدا نکنند. همچنین دشمن می‌خواهد مراکز فرهنگی را از بین ببرد و فرهنگ غربی را جایگزین فرهنگ اسلامی کند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران همچنین در سخنان خود با مورد توجه قرار دادن موضوع فتنه، ساکتین فتنه را خطاب قرار داد و گفت: برادر و خواهر بیدار شو و از فتنه درس بگیر.

جنتی گفت: آدم دلش نمی‌خواهد نفرین کند ولی کسانی که حقیقت فتنه را انکار کردند و یا با سکوت و چراغ سبز نشان دادنشان فتنه‌گران و خانواده‌های آنها را نادیده گرفتند، استحقاق نفرین را دارند. این دسته از افراد گاهی تعبیراتی به کار می‌گیرند و اجمالا فتنه را قبول ندارند. در حالی که باید به آنها گفت که چرا قبول ندارید، مگر اسرائیل نگفت که بزرگترین سرمایه‌های ما همین فتنه‌گران هستند.

وی با بیان اینکه خطبه‌های نماز جمعه باید خط امام و رهبری را دنبال کند، اظهار کرد: مقام معظم رهبری در ملاقات با هیات دولت فرمودند که فتنه خط قرمز ماست. حال سه سال از قضیه می‌گذرد و ایشان نزدیک به 200 مرتبه درباره این موضوع صحبت کرده‌اند. اینکه این موضوع را رها نکرده‌اند به خاطر این است که می‌دانند که برخی می‌خواهند فتنه را زنده کنند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: هرکس قبول ندارد فتنه خط قرمز ماست، باید مورد شک واقع شود و هرچند که شعار دهد ولی در قبول ولایت فقیه و بصیرتش باید شک کرد.

جنتی حذف نیروهای انقلابی را از شاخه‌های حرکت فتنه عنوان و اظهار کرد: مقام معظم رهبری بر این نکته تاکید کردند که به اسم اعتدال نیروهای مومن را کنار نزنید حال باید پرسید که چرا در وزارتخانه‌ای که ای کاش می‌توانستم اسم ببرم، 74 نفر مهندس را با سطح بالای علمی به اسم اینکه بی‌سواد هستند بیرون می‌کنند در حالی که این افراد سوابق تحصیلی‌شان را در جدولی نوشتند، چه کسی باید داد بزند و اعتراض کند.

وی گفت: رهبری فرمودند نمایندگان مجلس باید به رائی که می‌دهند متعهد باشند و تریبون مجلس هم باید جلوی آنها را بگیرد. در حال حاضر در وزارت علوم که همه می‌دانند و جاهای دیگر این بچه‌ها را حذف می‌کنند. اگر اینها بروند آنها که با فتنه آشنا و یار فتنه‌گران هستند می‌آیند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به نام‌گذاری سال جاری به نام فرهنگ و اقتصاد از سوی مقام معظم رهبری و تاکید بر ضرورت پرداختن به مقوله فرهنگ، اظهار کرد: فرهنگ همه چیز را درست می‌کند و اصلاح باید از فرهنگ شروع شود و نقطه شروع همین‌جاست. اگر بخواهید انقلاب فرهنگی را شروع کنید، باید انقلاب از باطن شما شروع شود.

جنتی گفت: همه انقلابیون و ولاییون باید نسبت به این موضوع نگران باشند که کجا نیروهای ولایی و انقلابی را تضعیف می‌کنند و کجا در حال ترویج فرهنگ غربی هستند.

این خبر تکمیل می‌شود.

کد N507885