آخرین تحولات عراق/

پیشروی ارتش و نیروهای عشایری در استان الانبار/ 23 کشته و زخمی در انفجار تروریستی مرکز بغداد

آفریقا و خاورمیانه

ارتش عراق در ادامه پیشروی‌های خود توانست با کمک نیروهای عشایری بر یک منطقه از استان الانبار که پیش از این در کنترل تروریست‌ها بود، سیطره پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، ارتش عراق و نیروهای عشایری امروز توانستند بر منطقه "الصکاره" در استان الانبار سیطره پیدا کنند.

ارتش عراق و نیروهای عشایری پس از درگیری با تروریست‌ها بر این منطقه تسلط پیدا کردند.

دیگر تحولات امنیتی عراق به شرح زیر است:

- انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در منطقه الکراده در مرکز بغداد (پایتخت عراق) باعث کشته و زخمی شدن 23 نفر شد. یک منبع در پلیس عراق در این باره، اظهار داشت: این انفجار صبح امروز در منطقه الکراده رخ داد و  10 خودرویی که در اطراف محل انفجار بودند نیز آتش گرفتند.

- عشیره "البومفرج" در مناطق "طوزخرماتو" و "داقوق" در استان کرکوک با گروه تروریستی داعش وارد درگیری شدند.

- جنگنده های ارتش آمریکا امروز  مواضع داعش در شهر موصل را هدف حمله قرار دادند.

- حملات خمپاره ای گروههای تروریستی به منطقه المخمور در استان موصل چندین کشته و زخمی برجا گذاشت.

- پلیس کربلا امروز با صدور بیانیه از انفجار یک بمب صوتی در ورودی "طویرج" در این شهر خبر داد و اعلام کرد که این انفجار تلفاتی در برنداشته است.

- یگان عملیات بغداد در ارتش عراق بامداد امرزو با صدور بیانیه ای از ناکام ماندن تلاش گروههای مسلح برای یورش به زندان "العداله" در کاظمین و آزاد کردن زندانیان خبر داد.

- انفجارهای روز گذشته در مناطق مختلف بغداد بیش از 60 کشته و زخمی برجا گذاشت.

- در پی اعلام موافقت "فرانسوا اولاند" رئیس جمهور فرانسه برای مشارکت در حملات هوایی علیه مواضع داعش در عراق، "باراک اوباما" رئیس جمهور آمریکا از این تصمیم، تمجید کرد.