آلمان همکاری اطلاعاتی بیشتر با ترکیه در مقابله با داعش را خواستار شد

وزیر کشور آلمان با اشاره به همکاری آنکارا و برلین در خصوص مبارزه با داعش گفت که همکاری اطلاعاتی بیشتری در این زمینه مورد نیاز است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)‌،‌ به نقل از روزنامه حریت چاپ ترکیه، "توماس دی مایزیر"، وزیر کشور آلمان گفت: دولت ترکیه اخیرا موضع شفاف و محکمی علیه داعش اتخاذ کرده‌ است. من مایل هستم بر آن تاکید کنم. همکاری ما برای ممانعت از اقدامات افراطی‌گرایان که از خاک ترکیه به عنوان یک کشور ترانزیت استفاده می‌کنند مناسب است اما سطح این همکاری می‌تواند افزایش یابد.

وی افزود: ما باید اطلاعاتی را در خصوص زمان‌های سفر افراطی‌گرایان با یکدیگر به اشتراک بگذاریم این امری بسیاری هزینه‌بردار است. آژانس‌های اطلاعاتی باید در این خصوص همکاری کنند. طی سفر من به ترکیه در این خصوص صحبت کردیم.

وی همچنین گفت آلمان "احترام عمیقی" برای ترکیه قائل است زیرا این کشور صدها هزار پناهجوی سوری را پذیرفته است و افزود که از اقدامات آنکارا در خصوص فرآیند صلح با کردها حمایت می‌کند.

وزیر کشور آلمان گفت: دولت آلمان تمامی فعالیت داعش را ممنوع کرده و تلاش کرده تا آگاهی عمومی در خصوص این گروه را افزایش دهد.

وی عنوان داشت: طبق پیش‌بینی‌های ما حدود 400 فرد جوان در آلمان هستند که به اندازه کافی برای انجام عملیات تروریستی در سوریه و عراق افراطی هستند.

انتهای پیام

کد N507745