گفت‌وگوی تلفنی العبادی و مرکل در خصوص اوضاع سیاسی و امنیتی عراق

نخست‌وزیر عراق در گفت‌وگوی تلفنی با صدراعظم آلمان بر لزوم برقراری روابط مستحکم با جامعه جهانی و مشارکت فوری ائتلاف بین المللی در حمایت از عراق تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری المسله، "حیدر العبادی"، نخست‌وزیر عراق در گفت‌وگوی تلفنی با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان با وی در خصوص اوضاع سیاسی و امنیتی عراق و منطقه و همچنین راه‌های مناسب برای تقویت همکاری دو جانبه میان بغداد و برلین در تمامی زمینه‌ها بحث و گفت‌وگو کرد.

در این گفت‌وگوی تلفنی مرکل به العبادی به مناسبت تشکیل دولت جدید تبریک گفته و ابراز امیدواری کرد که دوره آتی روابط دو جانبه میان دو کشور محکم‌تر شود.

مرکل همچنین حملات آلمان از عراق و دولت جدید این کشور در مقابله با گروه داعش را اعلام کرد و گفت که برلین در ارسال کمک‌های بشردوستانه برای عراقی‌ها مشارکت کرده و تجهیزات نظامی را ظرف هفته‌های آتی برای عراق می‌فرستد.

العبادی نیز بر لزوم مشارکت فوری ائتلاف بین‌المللی در حمایت از مردم و کشور عراق تاکید کرد و گفت: تاخیر و اتخاذ اقدامات بوروکراسی در ائتلاف بین‌المللی موجب ناکام ماندن تلاش‌ها برای از بین بردن داعش می‌شود.

وی افزود: عراق خواهان برقراری روابط خوب با جامعه جهانی براساس احترام متقابل و حفظ و منابع مشترک است.

انتهای پیام

کد N507486