ابراهیمی: ایران می‌تواند از تریبون سازمان ملل برای اثبات حقانیتش استفاده کند

رييس‌جمهور,سازمان ملل متحد,نيويورك

یک عضو جامعه روحانیت مبارز معتقد است که باید از تریبون سازمان ملل برای بیان حقانیت ایران از ظلم آمریکا بر جهان و ملت‌های مظلوم به نحو احسن استفاده کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسین ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره اولویت‌های هیأت ایرانی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل، اظهار کرد: امروز اخبار ایران و سخنان مقامات ایرانی بیشترین شنونده را در جهان دارد. به دلیل آن‌که جمهوری اسلامی ایران توانسته دیدگاه‌های جدیدی را برای بشریت ایجاد کند. به همین دلیل هیأت ایرانی می‌تواند از تریبون سازمان ملل بیشترین استفاده را بکند تا مظلومیت و حقانیت ایران را به گوش جهانیان برساند و ظلم آمریکا بر جهان و ملت‌های مظلوم را تبیین نماید.

وی با بیان این‌که پارسال رئیس جمهور استفاده خوبی از تریبون سازمان ملل کرد، افزود: آقای روحانی پارسال پیشنهاد جهان عاری از خشونت را مطرح کرد که پیشنهاد خوبی بود و در مجمع تصویب هم شد، اما متأسفانه به آن عمل نکردند و می‌بینیم فاجعه‌ای در خاور میانه به وجود آمده که همان تروریسم است. متأسفانه کسانی که خودشان گروه‌های تروریستی مثل داعش را تقویت کردند حالا داعیه مبارزه با آن را دارند.

ابراهیمی همچنین بیان کرد: آمریکا پیش از این داعش و جبهه النصره را تقویت کرد و حالا قصد زدن داعش و تقویت النصره را دارد. آنها جریان‌هایی معارض با دولت‌ها را تقویت می‌کنند. اگر داعش این دو سه نفر غربی را سر نمی‌برید باز هم با آن مخالفتی نمی‌کردند.

وی با اشاره به این‌که با خشونت نمی‌توان به وسیله خشونت مبارزه کرد، ادامه داد: همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند با دستمال کثیف نمی‌توان شیشه کثیف را پاک کرد. غربی‌ها خودشان گروه‌های تروریستی را تقویت کرده‌اند و به جان منطقه انداخته‌اند و حالا می‌خواهند آنها را از بین ببرند.

ابراهیمی در ادامه تأکید کرد: این بیداری که در جهان اتفاق افتاده توسط انقلاب اسلامی که افق تازه‌ای را به نمایش گذاشت، ایجاد شده است. امروز هم ما باید ملت‌ها را آگاه کنیم و تلنگرهای جمهوری اسلامی می‌تواند پیام‌ها و هشدارهایی را به جهان بدهد. خوشبختانه گیرنده‌های خوبی در جهان وجود دارد و پیام ما را می‌شنوند چون هنوز وجدان‌های بیدار در میان ملت‌ها حضور دارند.

این عضو جامعه روحانیت مبارز در پایان اظهار کرد: هیأت ایرانی می‌تواند در سازمان ملل مطالبی را که غربی‌ها در مذاکرات نقض کرده‌اند و به آن عمل نکرده‌اند را مورد توجه قرار دهد. در جریان مذاکرات با گروه 1+5 ایران آن‌چه را که به عهده‌اش بود انجام داد، اما طرف مقابل تحریم‌ها را بیشتر کرد و آمریکایی‌ها روی خوش نشان ندادند که این مسأله هم می‌تواند در نشست سازمان ملل توسط هیأت ایرانی مطرح شود.

انتهای پیام

کد N507407