گورباچف: می‌خواهند ما را وارد جنگ سرد جدیدی بکنند

آمريكا,روسيه,اوکراین

میخاییل گورباچف به شدت از نقش ناتو و اتحادیه اروپا در بحران اوکراین انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از سایت خبری لوپوئن، میخائیل گورباچف، آخرین رهبر شوروی سابق در بیستمین سالگرد تشکیل یک سازمان غیردولتی محیط زیست که خود وی بنا کرده است، در سوئیس و در گفت‌وگویی با شبکه آرتی‌اس از نقش ناتو و اتحادیه اروپا به شدت انتقاد کرد.

گورباچف تاکید کرد: دیگر نیازی به ناتو نیست. ما دیگر نیازی به ناتو نداریم. ائتلاف آتلانتیک شمالی همواره می‌خواهد ثابت کند که جهان را نجات داده و اعضای این ائتلاف می‌خواهند کاری کنند تا در تمام سرزمین‌ها از ناتو پیروی شود. آنها شعار صلح می‌دهند ولی آنها فقط به دنبال نفوذ در همه کشورها هستند.

مردی که از سال 1985 تا 1991 اتحاد جماهیر شوروی سابق را رهبری کرده از اتحادیه اروپا نیز به خاطر تحریم‌های اخیرش علیه روسیه انتقاد کرد.

گورباچوف 83 ساله گفت: این کار غیرقابل دفاع است! کدام سیاستی اینگونه‌ است؟ این اقدام یعنی کشور ما را در تحت فشار قرار دهند تا روسیه سیاست، استراتژی همکاری و پیشرفتش را متوقف کند. این به این معناست که شراکت ما ایراد دارد.

وی 20 سال بعد از خاتمه جنگ سرد میان روسیه و آمریکا می‌گوید: احساس می‌کنم برخی تلاش می‌کنند تا ما را به جنگ سرد جدیدی بکشانند ولی باید تمام سعی خود را بکنیم که این اتفاق نیفتد. باید جلوی کسی که قصد دارد جنگ سرد دیگری به پا کند، گرفته شود.

انتهای پیام

کد N507118