در آستانه هفته دفاع مقدس؛

از۳۰ اطلاعیه صادر شده ارتش در آغاز جنگ تحمیلی رونمایی شد

سیاست داخلی

در آستانه فرارسیدن سی و چهارمین سالگرد آغاز هفته دفاع مقدس، 30 سند از اطلاعیه‌های ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران که در نخستین روزهای جنگ تحمیلی صادر شده است در پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش به آدرس www.Aja.ir منتشر شد.

۳۰سند از اطلاعیه‌های ستاد مشترک ارتش که در نخستین روزهای جنگ تحمیلی صادر شده است در پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش منتشر شد.

به گزارش ایلنا، در آستانه فرارسیدن سی و چهارمین سالگرد آغاز هفته دفاع مقدس، 30 سند از اطلاعیه‌های ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران که در نخستین روزهای جنگ تحمیلی صادر شده است در پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش به آدرس www.Aja.ir منتشر شد.

این اسناد که به صورت فایل متنی و تصویری منتشر شده، شامل اطلاعیه‌های شماره 102 تا 161 می‌باشد که در روزهای 8 تا 17 مهرماه 1359 توسط ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران صادر شده و از طریق صدا و سیما به اطلاع مردم شهیدپرور ایران اسلامی رسیده است.

گفتنی است در این اطلاعیه‌ها روحیه بالای رزمندگان اسلام، موفقیت‌ها و دستاوردهای مهم ارتش و دیگر نیروهای مسلح کشور در عملیات‌های آفندی و پدافندی روزهای آغازین جنگ، تدابیر و دستورالعمل‌های صادره در خصوص وضعیت نیروهای پایور و وظیفه و همچنین سربازان منقضی خدمت و نیروهای احتیاط، بیان برخی جنایات ضد انسانی نیروهای بعثی در تهاجم ددمنشانه به مرزهای مقدس ایران اسلامی، آمادگی و اقتدار نیروهای سه‌گانه ارتش و سایر نیروهای مسلح و نیروهای مردمی داوطلب در دفاع همه‌جانبه از ایران اسلامی و نیز آمار تلفات و خسارات وارده بر دشمن بعثی توسط آنان و بسیاری اتفاقات و وقایع جنگ تحمیلی ارائه شده که برای هموطنان عزیز به‌ویژه نسل جوان بسیار جالب و درخور توجه و استفاده است.

علاقه‌مندان به مطالعه و پژوهش در تاریخ دفاع مقدس می‌توانند جهت مطالعه کتب و اسناد مرتبط با دفاع مقدس از مرکز اسناد و آرشیو مرکزی ارتش جمهوری اسلامی ایران واقع در خیابان شهید قدوسی، سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، معاونت فرهنگی و روابط‌عمومی بازدید نمایند.

کد N507086