1443 طلبه در مدارس حوزه‌های علمیه گیلان مشغول تحصیل هستند

مدیر حوزه‌های علمیه استان گیلان گفت: با پذیرش ورودی‌های جدید هزار و 443 طلبه در مدارس حوزه‌های علمیه گیلان مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه گیلان، حجت‌الاسلام لاکانی در آیین آغاز سال تحصیلی حوزه‌های علمیه استان گیلان، با بیان اینکه در بخش آموزش حوزه علمیه استان گیلان از جهش بسیار خوبی برخوردار بوده است، اظهار کرد: در سال جدید از میان 700 متقاضی ورود به حوزه‌های علمیه 270 نفر پذیرفته شده‌اند.

وی گفت: با پذیرش ورودی‌های جدید هزار و 443 طلبه در مدارس حوزه‌های علمیه گیلان مشغول به تحصیل هستند.

مدیر حوزه‌های علمیه استان گیلان با بیان این‌که «در حال حاضر در استان گیلان 15 مدرسه علمیه وجود دارد» گفت: 115 نفر از اساتید بومی و غیربومی نیز در این مدارس به امر تدریس مشغول هستند.

لاکانی با بیان این‌که «پذیرش طلبه در استان گیلان نسبت به سال گذشته از افزایش چشمگیری برخودار بوده است» گفت: در سال تحصیلی جدید (93و 94) دو برابر سال گذشته طلبه پذیرفته شده است.

وی ادامه داد: سطوح اول، دوم و سوم در حوزه‌های علمیه گیلان برگزار است و زمینه راه اندازی سطح چهار هم در گیلان فراهم شده است، که مدتی اندک طلاب می‌توانند سطح 4 خود را که برخلاف سال‌های گذشته باید در قم تکمیل می‌کردند می‌توانند در استان آن را به راحتی تکمیل کنند.

مدیر حوزه‌های علمیه استان گیلان یادآور شد: حوزه علمیه بین المللی امیرالمومنین (ع) رشت دومین سال تحصیلی خود را با 120 طلبه آغاز می‌کند و در سال‌های آینده طلبه‌های بیشتری را جذب خواهد کرد.

لاکانی ادامه داد: 70 روحانی طرح هجرت بلندمدت در عرصه تبلیغ و 400 نفر هم در طرح هجرت موقت جهت مناسبت‌های مختلفی که پیش می‌آید در شهرهای نزدیک و دور استان در حال تبلیغ اسلام ناب محمدی فعالیت دارند.

وی افزود: به فضل الهی و حمایت‌های نماینده ولی فقیه در استان برنامه‌ها و پیشرفت‌های بسیار عالی که قابل مشهود در حوزه‌های علمیه استان گیلان است انجام شده که این برنامه‌های فقط منوط در حوزه نبوده بلکه این عملکرد در کل جامعه نیز همانند گسترش مدارس وابسته به حوزه که یک مبلغ در مدارس پسرانه و یک مبلغه در مدارس دخترانه به صورت تمام وقت مشغول به فعالیت هستند.

انتهای پیام

کد N507074