اعرافی:

مهمترین راهبرد دشمن لطمه‌زدن به وحدت جهان اسلام است

حوزه علميه,اسلام,دين

رئیس جامعة‌المصطفی العالمیه، گفت: مهمترین راهبرد دشمنان لطمه زدن به وحدت جهان اسلام است.

رئیس جامعة‌المصطفی العالمیه، گفت: مهمترین راهبرد دشمنان لطمه زدن به وحدت جهان اسلام است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، آیت‎الله علیرضا اعرافی در مراسم آغاز سال تحصیلی جامعة المصطفی(ص) العالمیه در مدرسه عالی امام خمینی(ره) گفت: طلاب و فضلای المصطفی نقش بسیار محوری در نشر معارف اهل بیت(ع) دارند.

وی افزود: به تعبیر رهبر معظم انقلاب دنیای امروز در یک نقطه عطف قرار دارد و ما باید گفتمان انقلابی و دینی خود را به دنیا عرضه کنیم زیرا این گفتمان از حوزه علمیه برخاسته است.

رئیس جامعةاالمصطفی(ص) بیان کرد: دنیا امروز در یک شرایط ویژه است و نگاه راهبردی ما در همه عرصه‎های علمی، فرهنگی، دانشی و تمدنی جهان تاثیرگذار خواهد بود.

وی گفت: نظم دیروز جهان حالت منعطف به خود گرفته است و باید از این فرصت استفاده کرد و جایگاه خود را تثبیت کنیم؛ دشمنان ما بیداری اسلامی را به این روز انداختند و به هر نقطه مثبت و عامل قدرت اسلامی می‎تازند.

اعرافی اظهار کرد: فتنه داعش یقینا کار آنها بوده است و آنها به دنبال آن هستند که تمام سرمایه‎های ما را از دستمان بگیرند؛ مهمترین راهبرد آنان نیز لطمه زدن به وحدت جهان اسلام است؛ آنها یک روز این فرقه‎‏ها را می‎سازند و یک روز دیگر با آنها مقابله می‎کنند.

وی گفت: سیاست حوزه و المصطفی متکی به عقلانیت، وحدت، دیانت، اخلاق و حکمت است که باید در تمام ممالک اسلامی تسری یابد؛ دشمنان ما مفهوم جهاد و مقاومت را تخریب کردند و بزرگترین آسیب آنها به مکتب اسلام در همین حوزه روی داد.

وی افزود: ما باید فرهنگ اصیل جهاد و شهادت را در جهان اسلام احیا کنیم؛ جهاد و مقاومت اصیل اسلامی همان جهاد و مقاوم ملت ایران و حزب الله است که توانستند دنیا را متحیر کنند و نیروهای خط مقاومت هم در مقاومت دینی و شجاعانه خود اسراییلیان را متحیر کردند.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: داعشیون در هدف، محتوا، حرکت و ابزارها دچار انحرافات شدید هستند ولی منطق ما منطق حکمت، عقلانیت و فرهنگ است.

انتهای پیام

کد N507065