رئیس فراکسیون دانشگاهیان مجلس تاکید کرد

لزوم تلاش برای ارتقای سطح علمی و فرهنگی کشور

مجلس شوراي اسلامي,دانشگاه,دانشگاه پيام نور

رئیس فراکسیون دانشگاهیان مجلس شورای اسلامی گفت: اگر بیدار نباشیم و برای ارتقای سطح علمی و فرهنگی خود تلاش نکنیم و دشمن شناسی را سرلوحه کار خود قرار ندهیم راه را برای عملیاتی شدن نقشه‌های شوم دشمن هموار کرده‌ایم.

رئیس فراکسیون دانشگاهیان مجلس شورای اسلامی گفت: اگر بیدار نباشیم و برای ارتقای سطح علمی و فرهنگی خود تلاش نکنیم و دشمن شناسی را سرلوحه کار خود قرار ندهیم راه را برای عملیاتی شدن نقشه‌های شوم دشمن هموار کرده‌ایم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان شرقی، علیرضا منادی در مراسم افتتاحیه اجلاس سراسری روسای مراکز پیام نور کشور در تبریز با اشاره به اینکه بودجه کل وزارت علوم کشور پنج هزار و 800 میلیارد تومان است و تنها 2 درصد از بودجه کل کشور به وزارت علوم اختصاص می‌یابد، گفت: کشور از لحاظ علمی رتبه 17 جهان را به خود اختصاص داده است و این در حالی است که بودجه کل وزارت علوم ما تنها درصدی از بودجه یک دانشگاه در انگلیس یا عربستان را دارا است.

وی با بیان اینکه امروز کشور چشم امید به دانشگاهیان دوخته است، افزود: دانشگاه‌ها باید به وظایف خود در چشم انداز 1404 واقف بوده و آن را عملیاتی کنند.

وی ادامه داد: هدف دانشگاه‌ها و به خصوص دانشگاه پیام نور باید در جهت فرهنگ سازی و تحقق فرمایشات رهبری مبنی بر اصل قرار دادن فرهنگ و ترویج سبک زندگی اسلامی در بین دانشجویان باشد.

منادی در رابطه با میزان تولید علم در کشور تاکید کرد: تنها 2 درصد از علم دنیا توسط کشورهای اسلامی که یک درصد آن توسط ایران و یک درصد دیگر توسط سایر کشورهای اسلامی تولید می‌شود و این در حالی است که کشور انگلستان 25 درصد تولید علم جهان را در انحصار خود گرفته است.

رئیس فراکسیون دانشگاهیان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این یک فاجعه است که نزدیک به شش ماه از سال دانش آموزان و دانشجویان و اساتید تعطیل هستند و تولید علم خیلی کم صورت می‌گیرد، اظهار کرد: اگر بیدار نباشیم و برای ارتقای سطح علمی و فرهنگی خود تلاش نکنیم و دشمن شناسی را سرلوحه کار خود قرار ندهیم راه را برای عملیاتی شدن نقشه‌های شوم دشمن هموار کرده‌ایم.

وی خطاب به مدیران و اساتید دانشگاهی خاطرنشان کرد: دانشجویان را وادار به کار کنید و به حضور دانشجویان در محیط تحصیل و دانشگاه‌ها با فراهم کردن امکانات پژوهشی اهمیت دهید.

انتهای پیام

کد N507044