جریان سازی جدید بی.بی . سی علیه ایران:

بن بست در مذاکرات هسته ای/احتمال ضعیف دست دادن اوباما و روحانی

ایران در جهان

شبکه بی بی سی با انتشار گزارشی مدعی شد اختلاف بین تیم مذاکره کننده هسته ای ایران و گروه 1+5 زیاد است و انتظار نمی رود که امسال روسای جمهور ایران و آمریکا با یکدیگر دیدار کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، در آستانه آغاز دور جدید مذاکرات هسته ای اپیش بینی کرد که احتمال کمی وجود دارد که طرفین بر سر مسائل باقی مانده به توافق برسند.

در این گزارش که ظاهرا با هدف تحت تاثیر قرار دادن مذاکرات تهیه شده است آمده است: مذاکرات هسته ای  ایران و گروه 1+5  بزودی درنیویورک آغاز می شود اما مقامات غربی می گویند حل و فصل اختلافات موجود بعید است.

در این گزارش آمده است که آمریکا خواستار تحرک بیشتر ایران برای دستیابی به یک توافق هسته ای دراز مدت است.

وندی شرمن معاون وزیر خارجه آمریکا در خصوص وجود اختلاف بین ایران و گروه 1+5 نیز تصریح کرده است: ما در بعضی موضوعات اصلی بسیار اختلاف داریم از قبیل میزان غنی سازی و ظرفیت غنی سازی اورانیوم توسط ایران.

همچنین در این گزارش به نقل از یک دیپلمات دیگر آمده است: اوضاع قفل شده است و باید ببینیم آیا در نیویورک این بن بست شکسته خواهد شد یا خیر

 در بخش دیگری از گزارش بی بی سی آمده است که حتی خبرنگاران انتظار ندارند که روسای جمهور ایران و آمریکا امسال در نیویورک با هم دست بدهند هرچند باید منتظر ماند و دید در چند روز آینده چه اتفاقی خواهد افتاد.