پیونگ یانگ فرستاده آمریکا را نمی‌پذیرد

یک مقام ارشد آمریکایی اعلام کرد، دولت کره‌ شمالی پیشنهاد این کشور را برای فرستادن یک مقام ارشد جهت پیگیری آزادی سه آمریکایی بازداشت شده در کره‌ شمالی را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از آسوشیتدپرس، رابرت کینگ، فرستاده ویژه آمریکا به کره‌ شمالی در مسائل حقوق بشر گفت: آزادی آمریکایی بازداشت شده در کره‌ شمالی می‌تواند بهبود روابط سیاسی را موجب شود اما واشنگتن به تلاش‌های این کشور برای سوءاستفاده از شرایط پیش آمده جهت دستاوردهای سیاسی تن نمی‌دهد.

کره‌ شمالی، متیو میلر 24 ساله، یکی از بازداشت‌شدگان آمریکایی را به شش سال کار در اردوگاه کار اجباری محکوم و موجب افزایش نگرانی مقامات آمریکایی‌ شد. به گفته دادگاه، میلرکه به هنگام ورود به فرودگاه پیونگ یانگ در ماه آوریل ویزای خود را پاره کرد متهم به ورود غیرقانونی به کشور جهت جاسوسی است.

انتظار می‌رود دادگاه دیگر بازداشتی آمریکایی که متهم به گذاشتن کتاب مقدس در یک کلوپ است، به زودی برگزار شود.

پیش از این دولت پیونگ‌یانگ همچنین پیشنهاد آمریکا برای فرستادن رابرت کینگ جهت تامین آزادی کنت بائه، دیگر بازداشتی آمریکایی را رد کرده بود.

کره‌شمالی معمولا آمریکا را به اجتناب از گفت‌وگو با این کشور متهم می‌کند.

بیل کلینتون، رییس جمهور اسبق آمریکا که طی دهه اخیر جهت آزادی گروگان‌های آمریکایی به کره‌شمالی سفر کرده است، با انتقاد از باراک اوباما، رییس جمهور فعلی آمریکا در اجتناب از گفت‌وگوی مستقیم با مقامات پیونگ یانگ اعلام کرد، اگر قدرت این را داشت که به صورت رسمی از جانب آمریکا صحبت کند، برای آزادی بازداشت‌شدگان آمریکایی به کره شمالی سفر می‌کرد.

انتهای پیام

کد N506889