رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا: نیمی از ارتش عراق مناسب مشارکت با نظامیان آمریکایی نیستند

عراق,آمريكا

رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا اعلام کرد حدود نیمی از ارتش عراق توانایی مشارکت موثر با آمریکا جهت مقابله با داعش در مناطق غربی و شمالی این کشور را ندارند.

رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا اعلام کرد حدود نیمی از ارتش عراق توانایی مشارکت موثر با آمریکا جهت مقابله با داعش در مناطق غربی و شمالی این کشور را ندارند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، مارتین دمپسی، رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا در ادامه گفت: نیمه دیگر ارتش عراق نیز باید آموزش ببیند و تجهیزات مورد نیاز را در اختیار گیرد تا بتواند با آمریکا برای مقابله تروریسم مشارکت داشته باشد.

رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا اعلام کرد: آموزش نظامی نیروهای آمریکایی توسط عراق می‌تواند موضوع مصونیت قضایی مربیان نظامی را بار دیگر پیش بکشد.

وی ادامه داد: دولت قبلی عراق از اعطای مصونیت غذایی به نیروهایی که به آموزش نظامی نیروهای عراقی می‌پرداختند سر باز زد.

دمپسی اظهار کرد: احتمالا در این مورد با دولت عراق رایزنی‌هایی صورت خواهد گرفت تا در صورت لزوم قانون‌گذاری لازم برای حضور نیروهای آموزشی آمریکایی در عراق انجام گیرد.

با این حال رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا از اشاره به جزییات عملیات آموزش نظامی در عراق خودداری کرد و تنها به این مساله اشاره کرد که این عملیات محدود خواهد بود.

وی تصریح کرد: این عملیات شامل آموزش نظامی نیروهای عراقی در مکان‌هایی محافظت شده و توانمند ساختن آنها با استفاده از تجهیزات و امکاناتی نظیر قدرت هوایی، استراق سمع و توانمندی‌های اطلاعاتی برای مقابله با دعش است.

اظهارات دمپسی در گفت‌وگو با خبرنگاران و در کنفرانس مطبوعاتی مشترک وی با همتای فرانسوی‌اش مطرح شد.

انتهای پیام

کد N506871