دمشق: عربستان غرق در کشتار در سوریه است

جنگ,عربستان,سوريه

معاون وزیر خارجه سوریه تاکید کرد که کسانی که از تروریست‌ها حمایت مالی کرده‌اند نمی‌توانند در روند مبارزه با تروریسم مشارکت کنند.

معاون وزیر خارجه سوریه تاکید کرد که کسانی که از تروریست‌ها حمایت مالی کرده‌اند نمی‌توانند در روند مبارزه با تروریسم مشارکت کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت خبری العهد، فیصل المقداد، معاون وزیر خارجه سوریه عنوان داشت که آمریکا نمی‌تواند دیگران را برای مشارکت در جنگ خود علیه تروریسم قانع کند.

وی در ادامه افزود: کسانی که از تشکیلات تروریستی داعش و جبهه النصره حمایت مالی کردند، نمی‌توانند بخشی از روند مبارزه با تروریسم باشند.

مقداد در سخنان تلویزیونی خود تاکید کرد: ما به دقت تمام مسائل را زیر نظر داریم و رهبران سوریه تمام اقدامات لازم را برای حمایت از کشور اتخاذ می‌کنند.

وی در ادامه افزود: عربستان به صورت کامل در روند خونریزی در سوریه غرق شده است. در خصوص فرانسه نیز باید بگویم که امیدواریم مردم فرانسه، رهبرانشان را به دلیل سیاست‌هایشان بازخواست کنند.

مقداد تاکید کرد: دولت ترکیه همان دولتی است که کمک کرده تمام تروریست‌ها به سوریه بیایند و همچنان به اقدامات خود ادامه می‌دهد. مصر نیز در تاریخ خود در رویارویی با دشمنان موفق عمل نکرده جز آنکه با سوریه ائتلاف تشکیل داده باشد.

ازسوی دیگر یک منبع در وزارت خارجه سوریه عنوان داشت: نقش مخرب دولت ترکیه در سوریه کاملا آشکار شده است و این کشور همچنان به اقدامات خصمانه خود علیه سوریه ادامه می‌دهد.

این منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه تاکید کرد: ترکیه تروریست‌ها را در خاک خود آموزش می‌دهد و آنها را تجهیز می‌کند و به آنها مواد شیمیایی ارائه می‌دهد.

انتهای پیام

کد N506870